Lielākā daļa bateriju pēc izlietošanas nonāk atkritumos, mežos un ūdenstilpēs

0 Komentāru
Lielākā daļa bateriju pēc izlietošanas nonāk atkritumos, mežos un ūdenstilpēs
FOTO: Flickr

Liela daļa bīstamo atkritumu Latvijā joprojām nonāk vidē, jo atkritumus joprojām šķiro tikai retais. Tāpēc tiek meklēti veidi, kā sabiedrību pie tās pieradināt, piemēram, izlietotās baterijas neizmetot atkritumos, bet gan izmetot tām domātās vietās. Jo īpaši tā rīkoties tiek mudināti skolēni. 

Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas 3.b klases pārstāvji Justīne, Viktorija, Mikus un Artis visu mācību gadu vākuši izlietotās baterijas. Kopā visiem skolas skolēniem izdevies savākt vairāk nekā 880 kilogramus.

Liela daļa bateriju un elektrisko iekārtu, ko šajā mācību gadā vākuši bērni, nonāk bīstamo atkritumu apsaimniekošanas un savākšanas uzņēmuma Bao Tumes Elektronikas pārstrādes cehā, kas atrodas Tukuma novadā.

Mudinot skolēnus vairāk domāt par vidi, jau devīto gadu Latvijā notiek Zaļās jostas konkurss, kurā šogad piedalījās ap 500 Latvijas skolu. Tā laikā savāktas 27 tonnas izlietoto bateriju, kā arī 154 tonnas elektrisko iekārtu.

Pārstrādājot konkursa laikā savāktās baterijas, ir iespējams iegūt apmēram 5,5 tonnas dzelzs, 7 tonnas mangāna dioksīda un gandrīz 4 tonnas cinka. Tas nozīmē, ka šāds šo vielu daudzums kopā ar sadzīves atkritumiem nenonāks apkārtējā vidē.

0 Komentāru