Lielākā daļa bateriju pēc izlietošanas nonāk atkritumos, mežos un ūdenstilpēs

Komentāri

Liela daļa bīstamo atkritumu Latvijā joprojām nonāk vidē, jo atkritumus joprojām šķiro tikai retais. Tāpēc tiek meklēti veidi, kā sabiedrību pie tās pieradināt, piemēram, izlietotās baterijas neizmetot atkritumos, bet gan izmetot tām domātās vietās. Jo īpaši tā rīkoties tiek mudināti skolēni. 

Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas 3.b klases pārstāvji Justīne, Viktorija, Mikus un Artis visu mācību gadu vākuši izlietotās baterijas. Kopā visiem skolas skolēniem izdevies savākt vairāk nekā 880 kilogramus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Liela daļa bateriju un elektrisko iekārtu, ko šajā mācību gadā vākuši bērni, nonāk bīstamo atkritumu apsaimniekošanas un savākšanas uzņēmuma Bao Tumes Elektronikas pārstrādes cehā, kas atrodas Tukuma novadā.

Mudinot skolēnus vairāk domāt par vidi, jau devīto gadu Latvijā notiek Zaļās jostas konkurss, kurā šogad piedalījās ap 500 Latvijas skolu. Tā laikā savāktas 27 tonnas izlietoto bateriju, kā arī 154 tonnas elektrisko iekārtu.

Pārstrādājot konkursa laikā savāktās baterijas, ir iespējams iegūt apmēram 5,5 tonnas dzelzs, 7 tonnas mangāna dioksīda un gandrīz 4 tonnas cinka. Tas nozīmē, ka šāds šo vielu daudzums kopā ar sadzīves atkritumiem nenonāks apkārtējā vidē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl