Lielajā svelmē pat eksotiskajiem Siguldas tauriņu mājas iemītniekiem kļuvis par karstu

1 komentārs
Lielajā svelmē pat eksotiskajiem Siguldas tauriņu mājas iemītniekiem kļuvis par karstu
Ilustratīvs foto. (Foto: Kaspars Krafts/f64)

Siguldā uz dzīvi apmetušies vairāki simti jaunu iemītnieku no visdažādākajām pasaules valstīm. Runa ir par eksotiskiem tauriņiem, kas mitinās Siguldas tauriņu mājā un priecē pilsētniekus, kā arī pilsētas viesus.

Tauriņu māja Siguldā svētku laukumā ir tā uzkarsusi, ka tropu tauriņiem Latvijā ir pat par karstu. “Beidzot tas brīdis, kad nav nekas jāsilda, mēs tikai dzesējam. Jā, pat jādzesē, lai tropu tauriņiem nebūtu par karstu. Tāds brīdis pienācis, kad arī viņiem ir pārāk karsts,” stāsta Siguldas tauriņu mājas pārstāvis Artis Treimanis.

Mitrajā siltajā gaisā mitinās viesi no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas. Siguldā tauriņi nonāk kūniņās, tāpēc sākumā tie mitinās inkubatorā. “Kūniņas saņemam katru nedēļu. Tas milzenis jau ir izšķīlies, tik liels viņš arī būs. Tas ir Atlas gigantiskais tauriņš. Interesanti, ka viņš dzīvo tikai desmit dienas, viņam nav mutes, viņš pārtiek no tā ko uzņēmis kāpura stadijā.”

Tauriņi ir maskēšanās meistari. Pūčtauriņš ar atvērtiem spārniem tas atgādina pūci, bet ar aizvērtiem – čūsku. “Tas ir veids kā atbaidīt pretiniekus,” skaidro Siguldas tauriņu mājas pārstāvis.

Savukārt tie tauriņi, kuri neprot maskēties, ir iemācījušies ātri nozust – Klipertauriņi lido ar ātrumu 20 līdz 40 km/h.

Tauriņu mājā iemītnieku ir tik daudz, ka par visiem pastāstīt ir teju neiespējami: “Šobrīd mums ir 250 līdz 300 tauriņu – tas ir tāds standarts, jo mēs gribam, lai cilvēkam ieejot ir: “Wow, tik daudz tauriņu!””

Artis skaidro, ka, tauriņam uzlaižoties uz galvas vai pleca, ir iespēja ievēlēties vēlēšanos, tikai neko pārmērīgu, jo tauriņi ir tomēr mazi un spēj atnest mazas lietas. Izņēmums ir reizē, kad jūs ir izvēlējies Atlas gigantiskais tauriņš, tā spārna atvēziens var sasniegt līdz pat 32 centimetriem.

Tauriņu mājās iemītnieki mainās katru nedēļu, kad pienāk jaunu kūniņu sūtījums, tāpēc šeit ir redzami arvien jauni, iepriekš neredzēti iemītnieki.

1 komentārs