Lielai daļai bērnu ir stājas problēmas; iemesls – smagās somas un sēdēšana pie datora

Komentāri

Lielai daļai Latvijas skolēnu ir stājas problēmas, par to liecina ārstu apkopotā informācija. Smagās somas sākumskolā, ilgstoša laika pavadīšana pie datora kaitē bērnu mugurām, bet vēlāk var kļūt par cēloni nopietnām izmaiņām mugurkaulā.

Pamatskolas Rīdze skolotāja Liene Lintiņa savu audzēkņu stājai uzmanību pievērš vienmēr. Vairākas reizes dienā viņa piedāvā saviem skolēniem arī tā saukto fizminūti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Liene Lintiņa pamatskolas Rīdze sākumskolas skolotāja

Tiklīdz pamanu, ka bērns sēž ar šķību muguru vai kāju palicis zem dibena, tad tiek aizrādīts, es cenšos ar interesantākajiem teicieniem – bērni bieži vien stutē galvu pret roku, es saku, ka galviņa pati turas uz pleciem, jo citādi galva sāks čučēt.

Valstī nav apkopota informācija par to, kāda stāja ir Latvijas bērniem, bet Valsts sporta medicīnas centra dati liecina, ka 90% bērnu, kuri nodarbojas ar sportu, ir problēmas ar stāju – asimetriska vai apaļa mugura.

Pēdējos deviņus gadus centrs apkopo šo informāciju, un dati joprojām neiepriecina no 15 tūkstošiem bērnu, kuri atnāk pārbaudīt veselību, ir problēmas ar muguru, un tās galvenokārt veicina skolēnu dzīvesveids.

Nepareiza stāja bieži vien veicina izliekumus mugurā un diagnozes – skolioze, lordoze, kifoze, kas pieaugušajiem rada nopietnas problēmas un sāpes mugurā, stāsta fizioterapeite Lolita Dzene.

Lai mugurkaulu nepiemeklētu nepatikšanas, mediķu ieteikums ir diezgan vienkāršs – aizvest bērnu pie speciālista, kurš var konstatēt, kāda ir atvases stāja.

Fizioterapeitu ieteikums – ja stāja nav pareiza, neizvēlēties nesimetriskus sporta veidus, piemēram, tenisu vai hokeju, vairāk kustēties un nodarboties ar sporta aktivitātēm. Un kas nav mazsvarīgi rādīt bērniem labu piemēru – sēdēt mājās vai pie datora pareizi un ar taisnu muguru

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl