Lielā talka priecē: arvien vairāk iedzīvotāju vēlas sakopt un rūpēties par savu apkārtni

Komentāri

Latvija aizvadījusi skaistu un darbīgu dienu – vēl vienu Lielo Talku, kurā aktivitāte pārsniegusi iepriekšējo gadu! Oficiāli skaitļi gan vēl tikai tiks apkopoti līdz rītdienai, taču, kā uzskata akcijas organizatore Vita Jaunzeme, skaitļiem neesot nozīmes. Latvija neapšaubāmi kļūst tīrāka un virzās uz mērķi kļūt par zaļāko valsti pasaulē.

Rīts katram talkotājam sākās, atkarībā no paša apņēmības, bet oficiālais starts Talkai tika dots plkst. 9.00. Un Lielās uzkopšanas patrons – Valsts prezidents – šai laikā jau bija savā pilsētā Ogrē. Tomēr atkritumu, ko vākt, tur nebija. Tā vietā kopā ar bērniem Zilajos kalnos prezidents meistaroja putnu būrīšus un pie Dubkalnu ūdenskrātuves stādīja kokus.

Prezidentam strādājot un citiem komandējot, tika iestādīts prāva izmēra sarkanais ozols. Tam sekoja priežu stādiņi, ko līdzās citiem ogrēniešiem Vējonis stādīja kopā ar savu dzīvesbiedri.

Ar labiekārtošanu šodien Valmeiras pusē nodarbojās arī premjerministrs Māris Kučinskis, pie Gaujas palīdzot ierīkot gājēju tiltiņu. Tomēr bez atkritumu vākšanas šodien gluži neiztika. Pieteikts bija pat par 130 talkošanas vietām vairāk nekā pirms gada – pavisam 1750. Un tas, protams, neskaitot cilvēku pašu aktivitātes.

Viena no vietām, kur talkošana notiek salīdzinoši nesen, vien otro gadu, ir Rīgas kanāls. Centrālā tūristu un arī vietējo pastaigu vieta. Pat tā nav pasargāta no mēslotājiem.

Foto

Ar lāpstām un grābekļiem vai laivām un airiem – kā talkot, tas jau ir otršķirīgi. Galvenais piedalīties! Tikai akcijas dalībnieki varbūt paši piemirsuši, ka Lielajai Talkai sākotnēji bija konkrēts mērķis, līdz kura sasniegšanai laika nebūt vairs nav daudz.

Runa ir par Latvijas simtgadi. Kad pirms astoņiem gadiem Talka aizsākās, tās mērķis bija panākt, ka Latvija līdz 2018. gadam kļūst par zaļāko valsti pasaulē. Idejas aizsācēja Vita Jaunzeme tic, ka tas tiešām ir sasniedzams.

Cik daudz cilvēku noticējuši un šodien devās īstenot zaļo ieceri, organizatori vēl skaitīs līdz rītdienai. Ieskatam pirms gada tie bija 175 000 talkotāju.

Skaties video!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl