Komentāri

Rīgas pilsēta ar baznīcu panākusi vienošanos darījumā ar Lielajiem kapiem.

Rīgas dome ar luterāņu baznīcas virsvaldi šodien pirmo reizi apstiprināja zemes gabala vērtību un vienojās par konkrētu ciparu naudas izteiksmē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielo kapu teritorija – vairāk nekā 26 hektāri – tiks atpirkta par 370 tūkstošiem eiro, kas esot šā brīža tirgus vērtība.

Baznīca uzskata, ka tas ir labākais risinājums, kas atbilst visas sabiedrības interesēm. Arī pašvaldība sola ievērojamus ieguldījumus, lai šo teritoriju sakoptu.

Par Lielo kapu uzturēšanu būšot atbildīgs uzņēmums “Rīgas meži”, kura pārziņā jau šobrīd ir galvaspilsētas parku un skvēru sakopšana. Savukārt Rīgas pieminekļu aģentūra veiks Lielo kapu vēsturisko izpēti, lai apzinātu, kādi dižgari šajā teritorijā apglabāti.

Video: LNT Ziņu sižets

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl