Liela daļa sabiedrības joprojām skeptiska pret seksuālajām minoritātēm Latvijā

Komentāri

Tolerance un izpratne pret seksuālajām minoritātēm Latvijā ir zemāka nekā vidēji Eiropā, un liela daļa sabiedrības tās joprojām nepieņem.Tā secina lesbiešu, geju, biseksuālu un transpersonu tiesībām veltītās konferences dalībnieki, kurus šodien Rīgā sagaidīja arī protestētāju pulciņš.

Organizācija “ILGA-Europe” kopā ar apvienību “Mozaīka” uzskata, ka konference par sabiedrības izglītošanas, cilvēktiesību, kā arī likumdošanas jautājumiem, ir vēl viens solis, kas veicinās informācijas apriti. Jo ar vienu kāju jau esam rietumu sabiedrībā, kur pret dažādo ir lielāka tolerance, taču vienlaikus liela daļa sabiedrības to vēl līdz galam nespēj pieņemt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cilvēki, kas pārstāv kustību “Dzimta”, uzskata, ka tad viņu rindas papildināšot arī citi, kuriem neesot vienaldzīga Latvijas pievienošanās homoseksuāļu zonai. Proti, mēģinājumi panākt, lai dzimumaudzināšanas stundās izglītotu ne vien par tradicionālo ģimeni, bet arī stāstītu, ka dažreiz ir arī citas iespējas.

Tolerances ziņā, kas iekļauj arī likumdošanu, attiecībā pret seksuālajām minoritātēm Latvija atrodas zem Eiropas vidējā līmeņa – taču arī pašā blokā situācija ir raiba, salīdzinoši zemu novērtētas arī tādas valstis kā Itālija, Kipra, Luksemburga.

Lasi vēl