Liela daļa autovadītāju ziemas riepu maiņu atlikuši uz pēdējo brīdi, kad ceļus jau klās sniegs

0 Komentāru

Latviju sasniedzis pirmais sniegs. Taču – kaut arī gaisā virmo sniegpārslas, daudzi autovadītāji nemaz nesteidz nomainīt vasaras riepas pret ziemas riepām.

Pie riepu maiņas punktiem šajās dienās veidojas automašīnu rindas. Automašīnām ar ziemas riepām jābūt aprīkotām no 1. decembra, un daudzi riepu maiņu parasti atliek uz pēdējo brīdi. Šoreiz solītais sniegs ir vērā ņemams apstāklis, ka šis brīdis ir pienācis.

Meistari novērojuši, ka liela daļa autovadītāju ar riepu maiņu īpaši nesteidzas – seko līdzi laika prognozēm un tikai tad, kad sola sniegu, dodas mainīt riepas.

Ceļu satiksmes drošības direkcija sadarbībā ar policiju šonedēļ rīkoja reidu, lai pārbaudītu, kā autovadītāji sagatavojušies ziemas sezonai. Šādu reidu autovadītāji uztver ar sapratni. Lielākā daļa automašīnas tomēr jau ir aprīkotas ar ziemas riepām. No 60 pārbaudītajām automašīnām ar ziemas riepām nebija aprīkotas 10.

Cilvēki saprot, ka ziemas riepas ir nepieciešamas, taču ne visi var atļauties tās pirkt jaunas un cenšas ar tām nobraukt pēc iespējas vairāk.

Līdz 1. decembrim par braukšanu ar vasaras riepām nevienu sodīt nevar, tomēr speciālisti norāda, ka tas ir bīstami un bezatbildīgi pret citiem satiksmes dalībniekiem. Jau vairākas dienas vidējā gaisa temperatūra ir ap nulli, bet uz brauktuves virsmas ir -2 grādi – vasaras riepas vairs nepilda savas funkcijas.

Drošas braukšanas instruktors Normunds Lagzdiņš iesaka autovadītājiem pārliecināties, cik dziļš ir protektors ziemas riepai, pirms to uzmontēt automašīnai. “Ja uzmontēsiet riepas, kurām ir 4mm šodien, tad pēc neilga laika tie vairs nebūs 4mm un riepa neatbildīs prasībām.”

Līdz 1. decembrim vēl ir nedēļa, taču jau šajās dienās tiek prognozēts sniegs un sals. Statistika liecina, ka ziemā pieaug satiksmes negadījumu skaits, tāpēc automašīnas ar laika apstākļiem neatbilstošām riepām nevajadzētu izmantot.

0 Komentāru