Palielinātā apmeklētāju skaita dēļ traucēta SPKC mājaslapas darbība

0 Komentāru
Palielinātā apmeklētāju skaita dēļ traucēta SPKC mājaslapas darbība
PA / SCANPIX

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” nav konstatējis kiberuzbrukumu Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā. Traucēta tās darbība ir lielā apmeklētāju skaita dēļ, norāda Cert.lv.

Ceturtdienas pusdienlaikā SPKC  mikroblogošanas vietnē “Twitter” pavēstīja, ka to mājaslapa piedzīvo kiberuzbrukumu. Veselības ministrija norādīja, ka atbildīgie dienesti strādā, lai to novērstu, tādēļ aktuālā informācija pieejama iestādes sociālajos kontos.

Pēcpusdienā gan Cert.lv nekādas ārējās iejaukšanas nekonstatēja.

“CERT.LV sadarbībā ar SPKC tīmekļa vietnes uzturētāju veica situācijas analīzi, tehniskā informācija nesatur uzbrukuma pazīmes, periodiski nepietiekama veiktspēja radusies palielinātā apmeklējumu skaita rezultātā,”  mikroblogošanas vietnē “Twitter” pavēstīja “Cert.lv”.

SPKC mājaslapā pēdējās dienās cita starpā tika publicēta aktuālā informācija par to, kā rīkoties, lai izvairītos no inficēšanās ar jauno koronavīrusu.

Kā ziņots, līdz šim Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19”.

Latvijas iedzīvotājiem, kuri šobrīd plāno doties uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām tiek attiecināti īpaši pasākumi, speciālisti iesaka izvērtēt ceļojuma nepieciešamību un ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus, kā arī sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ceļotājiem, kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas. Parādoties saslimšanas simptomiem – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums vai apgrūtināta elpošana, jāierobežo kontaktus ar ģimenes locekļiem un citām personām, nekavējoties jāzvana 113, jāinformē ārstniecības personas par simptomiem un ceļojumu uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām.

Speciālisti iesaka, ja bērns pēdējo 14 dienu laikā bija ceļojumā kādā no koronavīrusa “Covid-19” skartajām valstīm vai teritorijām, bērnam neapmeklēt izglītības iestādi, vecākiem sazināties ar ģimenes ārstu un sadarbībā ar ģimenes ārstu novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma.
0 Komentāru