Līdz pēcpusdienai visaktīvākie vēlētāji Rīgā, bet pasīvākie – Zemgalē

Komentāri

Pašlaik pieejami dati par vēlētāju aktivitāti vēl līdz pulksten 16. Pieskaitot trīs dienu iepriekšējo balsošanu, var secināt, ka Latvijas iedzīvotāju aktivitāte šogad bija krietni lielāka nekā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās.

Salīdzinājumam – 2013. gadā šajā laikā bija nobalsojuši 35% vēlētāju. Bet vēl jāpiebilst, ka šogad tiesības balsot ir par teju 48 000 iedzīvotāju mazāk.

Skatot pa reģioniem, visaktīvākie vēlētāji bijuši Rīgā, kur savas balsis līdz šim atdevuši 46% vēlētāju. Tad seko Vidzeme, kur par tīkamāko sarakstu nobalsojuši 38% iedzīvotāji. Vēl 37% vēlētāju savu izvēli bija izdarījuši Kurzemē, bet Latgalē pie urnām devušies 36% vēlētāju.

Pagaidām vismazākā aktivitāte līdz pēcpusdienai bija Zemgalē, kur savas balsis nodevuši nepilni 33% vēlētāju.

Dati liecina, ka līdz pēcpusdienai vismazāk par vēlēšanām interesējušies Rundāles novadā, kur šoreiz vēlēšanās ir tikai viens kandidātu saraksts – tur nobalsojuši tikai nepilni 26%, bet visaktīvākie bijuši Mērsraga novada iedzīvotāji – no tiem savu izvēli izdarījis 51%.

Foto

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl