Līdz novembra vidum plānots aizliegt visus publiskos pasākumus, tostarp mītiņus

1 komentārs
Līdz novembra vidum plānots aizliegt visus publiskos pasākumus, tostarp mītiņus
EPA/SCANPIX

“Lokdauna” laikā tiks aizliegti visi publiskie pasākumi, miermīlīgas pulcēšanās brīvības izpausmes, piemēram, sapulces, gājieni un piketi, paredz grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, par kuriem pašlaik spriež valdība.

Tāpat plānots aizliegt privātus pasākumus un privātu pulcēšanos, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros.

Lasi vēl – Oficiāli: valdība nosaka stingro ”lokdaunu” līdz 15. novembrim

Ja nepieciešams nodrošināt personas aprūpi vai ja persona mājsaimniecībā dzīvo viena, pieļaujami apmeklējumi, bet ne vairāk kā divu mājsaimniecību ietvaros. Pieļaujama arī nepilngadīgu bērnu un vecāku tikšanās, ja bērni un vecāki nav vienas mājsaimniecības locekļi, izņemot gadījumu, ja bērnam, kādam no vecākiem vai vecāku mājsaimniecības locekļiem jāievēro izolācijas, mājas karantīnas vai pašizolācijas prasības.

Kā ziņots, plānots, ka no ceturtdienas, 21.oktobra, uz četrām nedēļām jeb līdz 14.novembrim Latvijā spēkā stāsies īpaši stingri Covid-19 ierobežojumi jeb stingrais “lokdauns”. Kā pēc Krīzes vadības padomes sēdes pirmdien informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), šajā laika periodā visi veikali, izņemot pirmās nepieciešamības, nestrādās un būs pieejami tikai paši nepieciešamākie pakalpojumi. Tāpat paredzēts ieviest mājsēdi no plkst. 20.00 līdz plkst. 5.00.

Jaunie, īpaši stingrie drošības pasākumi rīkojumā par ārkārtējo situāciju vēl jāapstiprina valdībā, kuras ārkārtas sēde paredzēta trešdien.

Tāpat vēstīts, ka Latvijā no 11. oktobra ir izsludināta ārkārtējā situācija.

1 komentārs