Komentāri
Līdz Jaunajam gadam robežzīmes Rīga atgūs garumzīmes
FOTO: LETA

Līdz Jaunajam gadam uz galvaspilsētas robežzīmēm Rīga tiks atjaunotas ar sirdīm aizvietotās garumzīmes, informē Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Rīgas Domes lēmums garumzīmes aizvietot ar sirdīm sākotnēji Rīgas karoga un pēc tam valsts karoga krāsās izraisīja plašu noteiktas sabiedrības daļas neapmierinātību, šo ideju uzskatot par bezgaumību un zīmes autora – mākslinieka Valda Celma darba “izķēmošanu”.

Domē tikmēr skaidroja, ka sirdis domātas kā mārketinga akcija un svētku noformējums.

“Ir cilvēki, kas vāc parakstus pret, ir tādi, kuriem zīme patīk. Šī sirsniņa ir mārketinga gājiens, un tā savu domu ir pildījusi. Iespējams, svētkos, piemēram, 18. novembrī, tā tiks pārkrāsota valsts karoga krāsās. Mārketingam jāraisa pārsteigumi,” idejas domu raksturoja Rīgas mērs.

Pieprasot garumzīmes atgriešanu uz zīmēm, sabiedrībā tika vākti paraksti un Rīgas mēram tika adresētas vēstules ar prasību atdot zīmei oriģinālo izskatu.

Visbeidzot. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) Kultūras pieminekļu uzskaites komisijas sēdē septembra sākumā pieņemts lēmums piešķirt kultūras pieminekļa statusu robežzīmei Rīga, kas nozīmē, ka šo objektu turpmāk nebūs iespējams mainīt.