Komentāri
Līdz janvāra beigām cena par braucienu sabiedriskajā transportā saglabāsies 0,60 eiro
FOTO: LETA

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja rīt, 10. decembrī, izskatīs lēmumprojektu, kurā noteikts, ka Rīgas sabiedriskajā transportā gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem par vienu mēnesi tiks pagarināta līdzšinējā 50% atlaide no biļetes pašizmaksas, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Līdz ar to atbilstoši sagatavotajam lēmumprojektam biļetes cena – 0,60 eiro par vienu braucienu – būs spēkā līdz nākamā gada 31. janvārim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašlaik spēkā esošais Rīgas domes lēmums par pakalpojumu tarifu pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā bija pieņemts tikai uz vienu gadu un nosaka, ka 50% atlaide ir spēkā līdz šā gada 31. decembrim. Šāda atlaide par vienu braucienu ir noteikta visiem pasažieriem, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas. Tādējādi Rīgas dome no pilsētas budžeta līdzekļiem nodrošina 50% atlaidi no brauciena pašizmaksas – 1,20 eiro – gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem.

Lēmums par to, ka atlaide 50% apmērā tiek piemērota gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem un to finansē Rīgas dome, savulaik tika pieņemts pēc vienošanās ar toreizējo vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministru Eināru Cilinski (VL-TB/LNNK). Tas gan ir pagaidu risinājums, un no 2015. gada valdībai jākompensē izdevumi par atlaidēm nerīdzinieku pārvadājumiem.

Jaunais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) ir paudis atbalstu, ka valdībai ir jārisina jautājums par kompensācijām Rīgas sabiedriskajam transportam par nerīdziniekiem. Atlaide tiek pagarināta uz Rīgas domes un VARAM pārstāvju sarunu laiku.

Atbilstoši Rīgas satiksmes aprēķiniem 50% atlaides piemērošana nerīdziniekiem sabiedriskajā transportā šogad izmaksā 13,7 miljonus eiro no Rīgas budžeta.

Lasi vēl