Līdz gada beigām NMPD dubultos dienas brigāžu skaitu

3 komentāri
Līdz gada beigām NMPD dubultos dienas brigāžu skaitu
Foto: f64

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) jaunā vadība trešdien ziņoja, kādas izmaiņas gaidāmas ātrās palīdzības darbā – turpmāk naktīs strādās mazāk ātrās palīdzības brigāžu.

Taču tas nenozīmējot, ka naktīs palīdzību vajadzēs gaidīt ilgāk, jo naktīs ir mazāk darba nekā dienās, un tieši uz dienām tādējādi varēs novirzīt lielākus ātrās palīdzības resursus.

Pašlaik lielākā daļa jeb 80% izsaukumu NMPD notiek dienas laikā. Taču, tā kā par darbu nakts stundās maksā vairāk, izveidojusies situācija, ka, strādājot intensīvi dienas laikā, atalgojums mediķim ir zemāks, nekā strādājot naktī ar mazāk izsaukumiem.

Janvārī darbu sākusī jaunā dienesta direktore Liene Cipule vēlas līdzšinējo kārtību mainīt – dienas brigāžu skaits tiks dubultots, nakts brigāžu skaits atsevišķās vietās – samazināts, tādā veidā rodot iespēju pacelt pamatalgu.

Liene Cipule
NMPD direktore

Mēs vēlētos efektīvāku šo stundu atalgojumu daļu iecelt pamatstundas likmē, lai varētu samaksāt dienā par paveikto darbu un cilvēki varētu mājās naktī gulēt, nevis uzturēties neatliekamās palīdzības punktā.

Kopumā diennaktī strādājošo brigāžu skaits nemainīšoties. Iedzīvotājiem neesot pamata satraukties, ka nakts laikā pēc palīdzības būs ilgāk jāgaida – dienests gādās par brigāžu pieejamību.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta piedāvāto reformu kā risinājumu samilzušajām problēmām redz reģionālo centru vadītāji, lai gan atzīst, ka darbinieki ir satraukušies, ka vairs nevarēs piepelnīties, strādājot tik daudz nakts stundas.

Voldemārs Kokorevičs
NMPD Vidzemes reģionālā centra vadītājs

Līdz šim centāmies nodrošināt, lai mums visur būtu brigādes 24 stundas. Mums ir lielas virsstundas, darbinieki ir pārstrādājušies un mēs vairs ar to netiekam galā. Šai problēmai tas būs risinājums, varēsim efektīvāk savus resursus izmantot.

Vienlaikus iecerēts turpmāk brigādes uz izsaukumiem sūtīt atbilstoši izsaukuma steidzamībai. Pašlaik uz notikuma vietu sūta tuvāko esošo brigādi.

“Izsaukumiem, kuriem augsta prioritāte, dzīvībai kritiski stāvokļi, mēs sūtīsim ekipētas brigādes ar noteiktu ārstu sastāvu, savukārt uz tiem izsaukumiem, kuri ir mazākas nozīmes, varētu tikt sūtītas citādāka sastāva brigādes, piemēram, viena ārstniecības persona ar šoferi,” skaidro Cipule.

Reforma ilgs vismaz pusgadu, un pārformēšanu kopumā varētu piedzīvot apmēram ceturtā daļa visu brigāžu.
3 komentāri