Līdz Covid-19 testu rezultātu sagaidīšanai Rēzeknē nedarbosies dažas NMPD brigādes

0 Komentāru
Līdz Covid-19 testu rezultātu sagaidīšanai Rēzeknē nedarbosies dažas NMPD brigādes
PAULA ČURSKTE, LETA

Attiecībā uz Rēzeknes slimnīcā nesen konstatētajiem saslimšanas gadījumiem ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, ir noņemtas dažas blakus esošās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes līdz testu rezultātu sagaidīšanai, preses konferencē žurnālistiem pastāstīja NMPD direktore Liene Cipule.

Vēl joprojām tiek gaidīti rezultāti vienam no šo brigāžu darbiniekiem, klāstīja NMPD direktore.

Tāpat šonedēļ NMPD ir sācis veikt analīzes arī vairākām Covid-19 riska grupām. “Esam paplašinājuši sabiedrības riska grupu testēšanu, jo ir notikusi testēšana arī sociālās aprūpes centros un NMPD testējuši centru darbiniekus un iemītniekus,” sacīja Cipule.

Notiek arī analīžu savākšana no medicīnas darbiniekiem. Vienlaikus ir uzsākta sadarbība ar policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, lai uzsāktu skrīningu un tādējādi novērstu iespēju, ka kāds no šiem darbiniekiem ir inficēts un varētu inficēt citus.

Jau ziņots, ka Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 36 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimuši 280 cilvēki.

Saslimšana ir konstatēta arī trim Rēzeknes slimnīcas darbiniekiem, tostarp vienam ārstam.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs norādīja, ka šajās dienās liels darbs ir padarīts kopā ar Rēzeknes slimnīcu, kur ceturtdien tika ziņots par vienu saslimušu ķirurģi. Sakarā ar šo gadījumu tika noteiktas kontaktpersonas – ārsti, darbinieki, pacienti, kas bijuši kontaktā ar ārsti dienās, kad pastāvēja inficēšanās risks. Prasības pēc atrašanās karantīnā attiecas uz ikvienu kontaktpersonu, uzsvēra Perevoščikovs.

Papildu pasākumi bija veikti, lai noskaidrotu, vai infekcija neizplatījās plašāk slimnīcā. Perevoščikovs skaidroja, ka skrīninga laikā no darbiniekiem paņemti 67 paraugi.

Piektdien paziņots par vēl diviem ar Covid-19 inficētiem medicīnas darbiniekiem. Līdz ar to pasākumi, kas tika noteikti attiecībā uz vienu ārsti, tagad attiecināti uz trim. Divi cilvēki ar Covid-19 saslimuši, kontaktējoties ar pirmo sasirgušo slimnīcas ārsti.

Tāpat Perevoščikovs skaidroja, ka skrīninga rezultātā tika apturēti četri paraugi, kas deva apšaubāmu reakciju un ir jāizmeklē atkārtoti. Šo testu rezultātus SPKC cer sagaidīt sestdien.

0 Komentāru