Līdz ar eiro ieviešanu lielāki kļūst ziedojumi lielveikalu ziedojumu kastītēs

Komentāri
Līdz ar eiro ieviešanu lielāki kļūst ziedojumi lielveikalu ziedojumu kastītēs
FOTO: LETA

Pateicoties eiro monētu smagumam, lielāki kļūst iedzīvotāju ziedojumi lielveikalos novietotajās ziedojumu kastītēs. Lielākajos tirdzniecības tīklos Latvijā tie sasniedz vidēji 20 tūkstošus eiro mēnesī.

Iegādājoties pārtiku veikalā, Jonas bieži atlikumu, ko iedod kasieris, iemet ziedojumu kastītē. To biežāk sācis darīt pēc tam, kad Latvija pārgāja uz eiro, un sīknauda kļuvusi smagāka.

Jonas šobrīd ziedo labdarības projektam Eņģeļi pār Latviju, kur tirdzniecības tīkls Rimi kopā ar Bērnu slimnīcas fondu vāc līdzekļus smagi slimiem bērniem. Dažkārt ziedojumu kastītēs ir atrodami ne tikai eiro un centi, bet arī valūta no dažādiem kontinentiem, tomēr visbiežāk sastopamas mūsu kaimiņvalstu monētas.

Abi lielākie tirdzniecības tīkli gan Maxima, gan Rimi rīkojas šādos gadījumos vienādi – latus samaina Latvijas Bankā pret eiro, bet ārzemju valūtu konvertē.

Rimi un Maxima veikalos vidēji mēnesī ziedojumu kastītēs iedzīvotāji saziedo 32 tūkstošus eiro. Tirdzniecības tīklā Maxima veikalos pie kasēm var atbalstīt bērnus no maznodrošinātām ģimenēm. Pircēji labprāt izmanto šo iespēju un piedalās labdarības akcijās pašā veikalā.

Tikmēr kopš eiro ieviešanas atsevišķos veikalu tīklos ziedojumu kastītēs aptuveni divas reizes palielinājusies saziedotā summa. Iespējams, ka daļēji tas ir saistīts ar to, ka eiro monētas kļuvušas smagākas, un pircēji tādēļ mēģina ātrāk atbrīvoties no tām, bet, darot savus makus vieglākus, pilnākas ir kļuvušas ziedojumu kastītes.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl