Lidsabiedrība “airBaltic” pirks 60 jaunas lidmašīnas

Pievienot komentāru

“airbaltic” paplašina floti – Latvijas nacionālā aviokompānija pirmdien, 28. maijā, parakstījusi līgumu ar aviolaineru ražotāju par iespēju iegādāties kopumā 60 jaunas “Bombardier CS300” lidmašīnas.

Šo visu gaisa kuģu kataloga cena ir 4,7 miljardi eiro, tomēr, kāda lidmašīnu vērtība varētu būt darījumā, šodien neviens nebija gatavs atklāt. Līgums ar lidmašīnu ražotāju paredz vispirms 30 gaisa kuģu iegādi ar iespēju pasūtīt vēl 30 lidaparātus. Laiks lēmuma pieņemšanai vēl ir vairāki gadi, un vai tiks nopirkts tik daudz lidmašīnu, tas būšot atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp – vai lidmašīnu iegādei būs pieejama nauda, tā atzina “airBaltic” vadītājs.

Ar jauniem lidaparātiem kompānija plāno aizvietot visas līdzšinējās dažādu modeļu vairāk nekā 20 lidmašīnas un turpmāk strādāt tikai ar viena modeļa lidaparātiem – “Bombardier CS300”, kas ļaušot ietaupīt un sekmēšot arī aviobiļešu cenu tālāku mazināšanos.

Martins Gauss
“airBaltic” izpilddirektors

Ja avioindustrija attīstīsies tik pozitīvi, kā prognozēts, es redzu, ka mēs izmantosim visas opcijas. Ja nebūs viss tik labi, tad mēs pirksim mazāk lidmašīnas. Bet par to mēs lemsim vēlāk, balstoties uz skaitļiem, kapitāla pieejamību. Turklāt, ja pēc pāris gadiem “airBaltic” būs citi investori, viņiem varētu būt citi uzskati par to, cik daudz naudas atvēlēt šim mērķim.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz vairāk nekā 70 galamērķiem.

Kompānijas tīrā peļņa 2017. gadā ir bijusi 4,6 miljoni eiro. Latvijas valstij pieder 80% “airBaltic” akciju, pārējo īpašnieks ir finanšu investors Dānijas uzņēmējs Larss Tūsens.

Līgumu par lidmašīnu iegādi paraksta valsts, “airBaltic” un “Bombardier”. Foto: LNT