Lidostas ilgā dīkstāve – airBaltic vēlme mazināt zaudējumus uz pasažieru nīkšanas rēķina?

0 Komentāru
Lidostas ilgā dīkstāve – airBaltic vēlme mazināt zaudējumus uz pasažieru nīkšanas rēķina?

Lidostas Rīga darbība bija paralizēta pārāk ilgi, un par to atbildība jāuzņemas aviokompānijai airBaltic. Tā uzskata, Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs. Pēc airBaltic reisa ārkārtas nosēšanās lidostas dīkstāve ilga septiņas stundas, kamēr tehniski bojātais Bombardier gaisa kuģis tika novākts no skrejceļa. Ilgās avārijas seku novēršanas dēļ atcelti un aizkavējas vairāki desmiti reisu, sabojājot plānus vairāk nekā tūkstotim pasažieru. Viņi materiālu kompensāciju no airBaltic prasīt nevarēs.

airBaltic reiss BT641 ar lidmašīnu Bombardier Q400 no Rīgas lidostas pacēlās plkst. 08.04. 40 minūtes vēlāk lidostas komandcentrs saņēma trauksmes signālu ar lūgumu ļaut veikt ārkārtas nosēšanos, kas pateicoties pilotu profesionalitātei, veiksmīgi izdevās plkst. 10.26. Bojātās lidmašīnas novākšana no vienīgā Rīgas lidostas skrejceļa turpinājās gandrīz līdz 16.00. Visu šo laiku lidosta nedarbojās. Kā uzskata CAA direktors Māris Gorodcovs, tas noticis par ilgu, jo airBaltic kavējusies pieņemt izšķirošos lēmumus.

Māris Gorodcovs, CAA direktors:

”Atbilstoši starptautiskajiem standartiem, pārvietošanas spēju zaudējuša gaisa kuģa evakuācija ir operatora atbildība un pienākums. Šobrīd nevienam operatoram uz vietas nav speciāla aprīkojuma šādiem gadījumiem. Tas nozīmē, ka, ja gaisa kuģi nevar novilkt nost, tad to nākas darīt ar visai brutālam metodēm viņu vēl papildus bojājot, kas maksa ārprātīgi lielu naudu.”

Visticamāk, lai izvairītos no zaudējumiem, airBaltic ilgstoši kavējas sākt gaisa kuģa evakuācijas operāciju, kamēr simtiem pasažieru saņēma ziņas par kārtējā reisa atcelšanu vai kavēšanos.

Saskaņa ar provizorisku informāciju tika atcelti 11 reisi, bet 17 novirzīti uz citām lidostām, bet vēl vairāki desmiti aizkavējās. 1351 pasažieriem kompensācija par izbojāto laiku gan nepienāksies, jo šādi incidenti klasificēti kā neparedzama vara.

Video

0 Komentāru