Lidosta “Rīga” veiksmīgi uzņem pasaulē lielāko gaisa kuģi

Komentāri
Lidosta “Rīga” veiksmīgi uzņem pasaulē lielāko gaisa kuģi
Foto: LETA

Rīgas lidostā šopēcpusdien nolaidusies pasaulē lielākā lidmašīna “An-225”, ar kuru uz Centrālāfrikas Republiku (CĀR) nogādās Latvijas karavīru militāro ekipējumu.

Aizsardzības ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins pastāstīja, ka lidmašīnas pakalpojuma izmaksas Latvijai sedz Eiropas Savienība (ES). Kopumā šīs izmaksas ir aptuveni 1,5 miljoni eiro.

40 Latvijas karavīri uz CĀR dosies jūnija vidū.

“An-225 Mrija” ir kravas gaisa kuģis, kas izstrādāts PSRS pagājušā gadsimta 80.gados Antonova konstruktoru birojā. Tā ir garākā un smagākā lidmašīna, kas jebkad uzbūvēta un lidojusi. Gaisa kuģa maksimālā kravnesība ir 250 tonnas, maksimālais pacelšanās svars – 640 tonnas, spārna vēziens – 88 metri.

Šobrīd uzbūvēts ir tikai viens “An-225” eksemplārs.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets 29.aprīlī pieņēma lēmumu par 40 Latvijas karavīru dalību Eiropas Savienības militārajā operācijā CĀR uz laiku līdz sešiem mēnešiem. Latvijas karavīru uzdevumi būs apsargāt valsts galvaspilsētas lidostu, nodrošināt humānās palīdzības kravu transportēšanu uz pilsētu un veikt patrulēšanu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl