Lidostā “Rīga” nav noteikta papildu drošības kontrole saistībā ar koronavīrusa izplatību; tiek veikti dezinfekcijas pasākumi

9 komentāri
Lidostā “Rīga” nav noteikta papildu drošības kontrole saistībā ar koronavīrusa izplatību; tiek veikti dezinfekcijas pasākumi
IEVA VĀRNA, TV3 ZIŅAS

Lidostā “Rīga” šodien, 28. februārī, nav noteikta papildu drošības kontrole saistībā ar jauno vīrusu “Covid-19”, taču ir izvietoti brīdinājuma stendi ielidošanas un izlidošanas zonās.

Ceļotājiem tiek izdalīti arī informatīvie materiāli kā rīkoties, ja ir radušās aizdomas par saslimšanu ar koronavīrusu “Covid-19”.

Papildus tam lidostā vairākas reizes dienā tiek veikti dezinfekcijas pasākumi.

Savukārt Lietuvas valdība šodien koronavīrusa izplatības ierobežošanai nolēmusi piesaistīt karavīrus, lai kontrolētu cilvēkus lidostās un uz robežas.

Lietuvā ceļotājiem, kas atgriezušies no riska valstīm, ir iespēja saņemt darbnespējas lapu.

Tāpat Viļņas lidostā tiek mērīta temperatūra un notiek pasažieru anketēšana.

Latvijā no 28. februāra īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas – Romanjas, Pjemontas apgabaliem. Tāpat jāvēro pašsajūta tiem, kas atgriezušies no Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.

Personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, – ir jāzvana uz 113.

Pie pacienta uz mājam dosies ārstniecības persona, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei, lai cilvēks var palikt mājās un, iespējams, neinficētu citus.

Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) 24 stundu laikā.

Iepriekšējā diennaktī veikti 23 laboratoriskie izmeklējumi uz COVID-19, 22 negatīvi, 1 – tiek gaidīts gala apstiprinājums.

Kopumā no 29. janvāra veikti 65 izmeklējumi, liecina SPKC šodien plkst. 12.00 publicētie dati.

Vairāk  par situāciju Lietuvā, kur šodien apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums, skaties TV3 Ziņas plkst. 18.00 un 20.00!

9 komentāri