Lidostā ”Rīga” meklē risinājumu atkritumu problēmai

0 Komentāru

Lidostā ”Rīga” aptuveni pusgadu ir uzstādītas atkritumu šķirošanas urnas, taču radusies problēma, kuru iepriekš bija grūti paredzēt.

Daudziem cilvēkiem, kuri dodas caur drošības kontroli, nav kur izliet šķidrumu, kas ir pudelēs, tāpēc tas nonāk atkritumu urnās un sašķirotos atkritumus padara par nederīgiem otrreizējai pārstrādei.

Drošības kontrole lidmašīnā ļauj ņemt pudeles, kas nav lielākas par 100 mililitriem.

Rīgas lidostas piesaistītais vides eksperts skaidro, ka daudzi cilvēki par šķidruma daudzuma ierobežojumiem atceras tikai pie drošības kontroles. Tāpēc rodas būtiska problēma, pustukšās pudeles neder otrreizējai pārstrādei, savukārt šķidrumu izliet nav kur.

“Cilvēki šos iepakojumus vienkārši atstāj uz galda vai iemet miskastē, vai vispār izlej miskastē,” uzsver CSR vides eksperts Artūrs Jansons.

Tāpēc, lai rastu risinājumu, katra izlietā pudele tiek atzīmēta un saskaitīta. Ņemot vērā, ka diennaktī izlidošanas terminālim iziet cauri 20 000 cilvēku, risinājums ir jāmeklē ilgtspējīgs.

LNT uzrunātie pasažieri, kuri dodas prom no Latvijas, slavē to, ka Rīgā ir šķirošanas urnas.

Tomēr vides speciālists ieteiks lidostai izlidošanas zonā ierīkot kādu izlietni, kur iztukšot dzērienu pudeles.”Tas galvenais ieteikums būs nodrošināt iespēju izliet taru un mācīt izmest pareizi.”

Rīgas lidostu gadā apmeklē vairāk nekā septiņi miljoni pasažieru. Tāpēc atkritumu jautājums ir aktuāls. Lidostas pārstāve Laura Karnīte norāda, ka vides speciālisti piesaistīti, lai rastu labāko risinājumu, kas būtu ērts pasažieriem un arī atkritumu apsaimniekotājiem. “Galvenais šobrīd saprast, cik daudz tas ir, vai ir vērts investēt līdzekļus, lai meklētu ilgtspējīgu risinājumu, vai vienkārši uzstādīt izlietni, kur var izliet ūdeni.”

Vides speciālisti, pabeidzot darbu pie izlidošanas zonas, turpinās pētījumu pārējā lidostā, lai galā būtu iespējams rast vienotu risinājumu atkritumu šķirošanai visā Rīgas lidostā.

Vides speciālists arī norāda, ka novērojama krasa atšķirība starp pasažieriem. Tie, kuri ielido no Krievijas vai citām zemēm, kas ir Latvijas tuvējie austrumi, tad atkritumu šķirošana ir problēma. Savukārt cilvēki no rietumiem parasti ļoti labi saprot atkritumu šķirošanu.

0 Komentāru