Komentāri

Pirms diviem gadiem Rīgā tika nodibināta Pastafariānisma draudze, kas lūgusi Uzņēmumu reģistram to reģistrēt kā reliģisku organizāciju.

Draudzei šobrīd ir aptuveni 20 atbalstītāji un to dibinājis kāds informāciju tehnoloģiju speciālists.

Rīgas Pastafariānisma draudzes pārstāvis Pāvels Vereteņņikovs LNT Ziņām norāda, ka vēlētos saņemt oficiālu atbalstu no valsts.

“Mums it kā ir sākusies demokrātija, it kā mums ir vārda brīvība, it kā mums ir mūsdienīga valsts, būtu loģiski, ja man būtu iespēja izmantot savas tiesības un reģistrēt savu organizāciju,” stāsta Vereteņņikovs.

Pastafariānisms radies Amerikā, kur kāds students pirms 11 gadiem protestējot pret augstskolā mācīto pasaules rašanās teoriju aizsāka kustību, kas tic nevis Dievam, bet no spageti un gaļas bumbām veidotai radībai. Rīgā Pastafariānisma draudze tika izveidota pirms diviem gadiem un vēlējās tapt reģistrēta kā reliģiska organizācija. Balstoties uz Tieslietu ministrijas atzinumu, Uzņēmumu reģistrs atteicās draudzi reģistrēt. Galvenais iemesls – tā nav patiesa reliģija, bet gan parodija, kas var aizskart citus ticīgos.

Biedrība Uzņēmuma reģistra lēmumu pārsūdzējusi Administratīvajā rajona tiesā, kas 22.decembrī plāno pasludināt spriedumu.

Video

Plašāk par to, vai Latvijā oficiāli var ticēt Lidojošajam makaronu monstram, iespējams uzzināt LNT Ziņu sižetā

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl