“Lidl” ienākšana Latvijā būs liels ieguvums patērētājiem, uzskata Vācijas vēstnieks Latvijā

7 komentāri
“Lidl” ienākšana Latvijā būs liels ieguvums patērētājiem, uzskata Vācijas vēstnieks Latvijā
IEVA VĀRNA, LNT ZIŅAS

Piektdien Rīgā, Ulbrokas ielā, ar kapsulas iemūrēšanu sākta “Lidl Latvija” loģistikas centra būvniecība.

“Latvijā ir septiņas lielas tirdzniecības ķēdes, un, es domāju, ka ir laiks šo konkurenci palielināt. “Lidl” ienākšana ir samazinājusi produktu cenas, Lietuvā – pat par 50%. “Lidl” ir viens no labākajiem darba devējiem Lietuvā un Latvijā,” turpināja vēstnieks.

Būvfirma “Merks”, kas ir daļa no “Merko Ehitus” grupas, un par Vācijas zemo cenu veikalu tīkla “Lidl” ienākšanu Latvijā atbildīgā SIA “Lidl Latvija” ir noslēguši līgumu par loģistikas centra izveidi Rīgā.

Loģistikas centra kopējā platībā būs 47 000 kvadrātmetri un būvniecība paredz noliktavas un blakus esošās administrācijas ēkas būvniecību ar atbalsta iekārtām un infrastruktūru.

Līguma vērtība ir 42,5 miljoni eiro, kam vēl jāpieskaita pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Plānots, ka būvdarbi noslēgsies 2020. gada janvārī.

“Lidl” vēl 2003. gadā sāka gatavoties ienākšanai Baltijas valstu tirgū, tomēr vēlāk no šiem plāniem atteicās un pārdeva visus aptuveni 50 veikalu celtniecībai iegādātos zemesgabalus. Lēmumu “Lidl” pārstāvji pamatoja ar Baltijas valstu pārāk mazo tirgu. Pārdodot īpašumus, triju gadu laikā – no 2006. līdz 2008. gadam – “Lidl Latvija” peļņa sasniedza kopumā 7,2 miljonus latu (10,24 miljonus eiro), liecina “Firmas.lv” informācija.

Daļu no “Lidl” īpašumiem Latvijā pārpirka igauņu veikalu tīkls “A-Selver”, taču šis tirgotājs bija spiests pamest Latvijas tirgu ekonomiskās krīzes iespaidā.

Savukārt 2017. gada vasarā kļuva zināms, ka “Lidl” atjaunojis plānus Latvijas tirgus apgūšanai.

“Lidl Latvija”, kuras nosaukums līdz šā gada martam bija SIA “MMS Property Solutions”, reģistrēta 2016. gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 20,5 miljoni eiro, bet tās vienīgā īpašniece ir “CE-Beteiligungs-GmbH”, kam pieder arī “Lidl Lietuva”.

7 komentāri