Līdaka: Lai izglābtajiem ronēniem pieliktu GPS raidītājus, nepieciešami 10 000 eiro

2 komentāri
Līdaka: Lai izglābtajiem ronēniem pieliktu GPS raidītājus, nepieciešami 10 000 eiro
ANDRIS JERMUTS

Šobrīd Rīgas Zooloģiskajā dārzā ir nogādāti 11 no nāves paglābti ronēni, bet kopumā atvesti 15, to intervijā “900 sekundēm” apstiprināja zoodārza vadītājs Ingmārs Līdaka.

Daudzus no ronēniem sakoduši klaiņojoši un cilvēku nepieskatīti suņi. Vienam no dzīvniekiem brūce bijusi tik dziļa, ka varēja saskatīt plaušas, bet citā gadījumā suns izkodis aci.

Kas attiecas uz izglābtajiem ronēniem, Zoodārza kapacitāte jau ir sasniegusi savu limitu. Iepriekš roņu mazuļi tika sūtīti uz ārvalstu zooloģiskajiem dārziem, piemēram, uz Ķīnu, Koreju, kā arī uz kaimiņvalstu galvaspilsētām Tallinu un Maskavu.

Roņus palaižot savvaļā, Zoodārzs šoreiz vēlas tomēr saglabāt kādu kontroli par ronēniem, proti, pielikt vismaz diviem, trim roņu mazuļiem satelītraidītāju, lai varētu uzzināt un izpētīt šo dzīvnieku turpmākos ceļus.

Lai paveiktu šādu projektu, Rīgas Zoodārzam nepieciešams finansējums ap 10 000 eiro. Līdaka uzsvēra, ka Ventspils dome vēl joprojām piešķir naudas līdzekļus roņu dzīves apstākļu uzlabošanai gan zoodārzā, gan arī izglābtajiem ronēniem.

“Man jau ir neērti iet uz Ventspils domi un atkal prasīt naudu,” piebilda Līdaka. Līdz ar to Zooloģiskā dārza vadītājs cer, ka aicinājumam atsauksies kāds mecenāts.

Saruna ar Ingmāru Līdaku