LIAA vairs neuzticēs vadīt Andrim Ozolam; konkursā meklē jaunu priekšnieku

3 komentāri
LIAA vairs neuzticēs vadīt Andrim Ozolam; konkursā meklē jaunu priekšnieku
EDIJS PĀLENS, LETA

Ekonomikas ministrija (EM) neplāno pagarināt līgumu ar ilggadējo Latvijas Investīciju un attīstība aģentūras (LIAA) vadītāju Andri Ozolu, un ceturtdien Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz šo amatu.

Ozols svarīgajā amatā, kas atbildēja par miljoniem eiro sadalījumu uzņēmumu attīstības veicināšanai, pavadījis 15 gadus, un 22. novembrī viņam beidzas darba līguma termiņš.

Pašas LIAA budžets šogad veidoja 24 miljonus eiro.

Jaunie pretendenti LIAA vadītāja amatam aicināti iesniegt pieteikumus līdz 15. novembrim. Valsts kancelejas izsludinātajā konkursā galvenās izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, augstākā izglītība vadības zinībās, ekonomikā, finansēs vai tiesību zinātnēs, vēlams, maģistra grāds, kā arī pēdējo 10 gadu laikā iegūta vismaz triju gadu nepārtraukta pieredze organizācijas vadītāja amatā vai citā vadošā amatā organizācijas vadītāja tiešā pakļautībā ar vismaz 10 padotajiem darbiniekiem.

Ieņemot amatu, nākamais LIAA direktors saņems mēnešalgu 2353 eiro (pirms nodokļu nomaksas), sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu, kā arī motivējošās bonusu sistēmas sniegtās iespējas atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem.

Pretendentiem jābūt apveltītiem ar teicamām stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmēm, nepieciešama arī pieredze un izpratne finanšu vadības jautājumos, kā arī inovatīva pieeja iestādes procesu vadīšanā. Tiek sagaidītas angļu valodas zināšanas B2 līmenī un pieredze veiksmīgā pārmaiņu vadībā tiks uzskatīta par priekšrocību.

Vēlams, ka pieredze arī gūta starptautisko projektu vadībā un strādājot privātajā sektorā vai sadarbībā ar to.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti tiksies ar konkursa komisiju un klātienē skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentēs savu redzējumu par iestādes darbības jomu, tās nākotnes vīziju un prioritātēm, kā arī demonstrēs savas zināšanas par valsts pārvaldes darbības pamatprincipiem.

Pretendenti, kas tiks izvirzīti uz trešo kārtu, tiks vērtēti, analizējot viņu vadības kompetences: attiecību veidošanu un uzturēšanu, komandas vadīšanu, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, pārmaiņu vadīšanu, stratēģisko redzējumu.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks ieteikts ekonomikas ministram, kurš pieņems lēmumu par pretendenta kandidatūras virzīšanu apstiprinājumam Ministru kabinetā. Tāpat tiks nodrošināta iespēja piedalīties Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā, tādējādi veicinot profesionālo attīstību.

3 komentāri