LIAA vadītājs sašutis: Valsts kontroles pārmetumi par tēriņiem ir cūcība

3 komentāri

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols ir sašutis par Valsts kontroles secināto, ka iestāde nepamatoti izmaksājusi papildatvaļinājuma naudu.

Ozola vadītā iestāde Valsts kontroles ieskatā štatu samazināšanas rezultātā 31 atlaistajam cilvēkam par neizmantotajiem papildatvaļinājumiem nepamatoti izmaksājusi vairāk nekā 14 000 eiro.

Ozols ir pārliecināts, ka Valsts kontrole pieļāvusi rupju kļūdu.

 

”Tiem, kas LIAA palika, tika samaksāta un pienācās pilna kompensācija. Mūsu juristi iedziļinājās un saprata, ka arī tiem cilvēkiem, kuri darbu pazaudēja, pienācās tāda pati taisnīga atlīdzība. Mēs runājam par aptuveni 300 eiro katram cilvēkam ”uz rokas”. Tie, pirmkārt, nav nekādi nesamērīgi izdevumi, bet, otrkārt, manuprāt, pats pārmetums un nepieciešamība taisnoties ir viena liela cūcība no Valsts kontroles puses,” komentēja Ozols.

Arī attiecībā uz Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) Valsts kontrole nonākusi pie līdzīga secinājuma.

Šajās iestādēs uzsver, ka sliktākajā gadījumā, iespējams, tās tikai kļūdījušās formalitātēs, jo likumā ir ļauts no darba aizgājušajiem darbiniekiem izmaksāt neizmantotā papildatvaļinājuma naudu.

IZM pērn šādi iztērējusi aptuveni 13 000 eiro.

 

”Cik es zinu, arī citas valsts pārvaldes iestādes rīkojas līdzīgi. Vairākus gadus pēc kārtas mēs esam līdzīgi rīkojušies, un jāteic, iepriekšējos gadus no Valsts kontroles mēs nekādus pārmetumus šajā sakarā neesam saņēmuši, un līdz ar to uzskatījām, ka rīkojamies pareizi,” komentēja IZM Personālvadības nodaļas vadītāja Sandra Elksne.

Kopumā, pēc Valsts kontroles secinātā, valsts iestādes nepamatoti izmaksājušas piemaksās, prēmijās un papildatvaļinājuma naudās sešus miljonus eiro. Tas noskaidrojies valsts iestāžu finanšu revīzijās par 2016.gadu. Turklāt par pieciem no šiem gadījumiem valsts tēriņu uzraugi arī vērsušies Ģenerālprokuratūrā.

Ģenerālprokuratūrai nosūtīta informācija par Darba drošības un vides veselības institūta, LIAA, IZM, sociālās korekcijas iestādes ”Naukšēni” un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārkāpumiem. Tiesībsargājošās institūcijas gan nereti atsakās sākt kriminālprocesus par Valsts kontroles secinājumiem, taču pēdējā laikā sākto lietu skaits ir pieaudzis.

 • Valsts kontrole uzskata, ka valsts iestādes neatbilstoši plānotajiem mērķiem tērējušas vairākus miljonus eiro. Pēc 2016.gada finanšu revīzijām Valsts kontrole ministrijām un centrālajām valsts iestādēm ir sniegusi 110 ieteikumus.
 • Piemēram, atklāts, ka Valsts kanceleja jau iztērējusi vairāk nekā 170 tūkstošus eiro, veidojot vienotu tiesību aktu portālu, kam bija jābūt gatavam jau pērn, taču portāla vēl nav un veikti tikai sagatavošanās darbi.
 • Tikmēr Patērētāju tiesību aizsardzības centrs par 23 tūkstošiem eiro iegādājies automašīnu, kas paredzēta īpašu funkciju veikšanai, taču tā vietā auto lielākoties izmantots braucieniem pa pilsētu.
 • Tāpat Valsts kontrole kritizē arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi par bēgļu jautājuma risināšanai paredzētā finansējuma izlietošanu, taču par šo jautājumu plašāku informāciju sniegs nākamnedēļ – atsevišķi.

TOP komentāri

 • Ilva
  +4 +4 0

  Ilva

  Ierēdņi tik drausmīgi tērē nodokļu maksātāju naudu ka pilnīgi nelabi paliek to visu dzirdot un lasot. Privātajā sektorā strādājot es neesmu prēmiju redzējusi vispār, tas ir vairāk kā desmit gadus, bet te ....
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Ozolaprāt, 300 eiro nekāda summa nav, bet man tā ir mēneša pensija par gandrīz 40 darba gadiem.
 • Kaspars Siders
  0 0 0

  Kaspars Siders

  Nu izskatās un laikam ir jocīgs...domāju piderass parastais. bet ka vēl tā ventspils lezba napvainotos...tapec es ta klusiņām tvi un vbisu vadosho ierednju armiju necieciešu, vienteiz mēs 1905-1917 sagrāvām krievu impēriju, tagasd ixzpisisim sikos garinjus ka tu ka nemetās. domā ko vari? neko tu nevari/

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl