LIAA un Nemiro pauž katrs savu versiju par aģentūras darbinieku iespējamo iesaisti četru miljonu izsaimniekošanas skandālā

5 komentāri
LIAA un Nemiro pauž katrs savu versiju par aģentūras darbinieku iespējamo iesaisti četru miljonu izsaimniekošanas skandālā
EDIJS PĀLENS, LETA / PAULA ČURKSTE, LETA

Jau vēstīts par krimināllietu, kas varētu pārvērsties pamatīgā skandālā. Policija paziņojusi, ka aizturēti pieci cilvēki par miljonu mahinācijām ar Eiropas fondu naudu. Zināms, ka lieta saistīta ar “Ditton” uzņēmumiem Daugavpilī. Pilsētas mērs bažījas, ka vietējo lieluzņēmēju problēmas ietekmēs pilsētas ekonomisko stāvokli.

Tas viss izraisījis strīdu arī galvaspilsētā: par Eiropas naudu izlietojumu atbildīgās Investīciju un attīstības aģentūras priekšnieks ir nikns par ekonomikas ministra norādēm uz ierēdņu iespējamo iesaisti šajā lietā.

Pēc neoficiālām ziņām, četru miljonu Eiropas naudas izkrāpšanas lietā kratīšana veikta uzņēmēja Vladislava Drīksnes dzīvesvietā Daugavpilī. Drīksnem pieder vairāki uzņēmumi, viņš ir viens no īpašniekiem “Ditton pievadķēžu rūpnīcai”. Viņam pieder arī uzņēmums “Ditton nams”. Par notiekošo satraukts Daugavpils mērs.

“”Ditton” grupas uzņēmums Daugavpilī nodarbina vismaz 300 cilvēku, tie ir gan darbinieki pievadķēžu rūpnīcā, kas iesaistīts izmeklēšanā, gan “Ditton namā”. Pašvaldībai katra darba vieta ir nozīmīga! Esam kontaktējušies ar NVA, un Darba inspekciju, lai iespējamo seku gadījumā gatavotu palīdzību iedzīvotājiem, kas varētu ciest,” saka Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S).

Ekonomikas ministrs paziņojis, ka vērienīgajā afērā iesaistīti arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) darbinieki. Par to dusmīgs LIAA šefs Andris Ozols, izplatot paziņojumu savā “Twitter” profilā: “Nav tiesa! Ministrs ar mani netikās un pat nesazvanījās par šo jautājumu. Šajā krāpšanā NAV IESAISTĪTI LIAA darbinieki, esmu par to drošs. Manuprāt, jāizvairās no valsts iestādes reputācijas graušanas ar nepatiesiem apgalvojumiem.”

TV3 Ziņas ar šo ierakstu iepazīstināja ekonomikas ministru Ralfu Nemiro (KPV LV), kurš dienas gaitā bija ar Ozolu sazinājies vien telefoniski.

TV3: Vai tas nav jums pārmetums?

Nemiro: Es nezinu, vai man. Saprotam, ka iesaiste ir jebkāda. Ja fondi iesaistīti, iesaiste ir tieša, uz paskaidrojumu sniegšanu. Ja viņš raksta to… nu, es redzu, ka viņam svarīga reputācija LIAA. Bet jautājums, kāds ir procesuālais statuss, to nezinām neviens.

Iespējams, šis skandāls var sašūpot LIAA vadītāja krēslu. Viņa darbības izvērtēšanai izveidota komisija.

Nemiro: Izvērtēšanas komisijas vairākām iestādēm ir veidotas, pāris nedēļas iepriekš. Šis jautājums tiks atsevišķi skatīts.
TV3: Notikumi, par kuriem interesējas likumsargi, ir deviņus gadus seni, proti, aizsākums meklējams 2010. gadā. Te vietā jautājums, vai lietai drīzumā nebūs iestājies noilgums?
Nemiro:
Ņemot vērā inkriminētos noziegumus: krāpšana, sevišķi lielos apmēros, noziedzīgu līdzekļu legalizācija, noilgums noteikti nav iestājies, policijai ir tiesības visu izmeklēšanu veikt.

2011. gada oktobrī Daugavpilī tika atklāta SIA “Ditton Chain” jaunā rūpnīca, kopējās izmaksas bija 10 miljoni eiro, no tiem 4,27 miljoni eiro ES Eiropas reģionālā attīstības fonda finansējums. Naudu aizdeva arī banka “Citadele”. Policija aizdomās par afēru aizturējusi piecus cilvēkus.

5 komentāri