Levits: Vīrusa ierobežošana atkarīga no mūsu visu izturēšanas

6 komentāri
Levits: Vīrusa ierobežošana atkarīga no mūsu visu izturēšanas
IEVA LENIŠA, LETA

Koronavīrusa izplatības ierobežošana ir atkarīga no visas Latvijas sabiedrības, mūsu visu izturēšanās. Ar šādu vēstījumu un aicinājumu šodien nāca klajā Valsts prezidents, mudinot iedzīvotājus stingri turēties pie valdības noteiktajām vadlīnijām.

Valsts prezidents Egils Levits pēdējā laikā bija izpelnījies arī nedaudz kritikas par to, ka, iespējams, pārāk maz bija iesaistījies vai komentējis “Covid-19” krīzi Latvijā. Šodien uz Rīgas pili viņš bija uzaicinājis Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un veselības nozares pārstāvjus.

Sociālo distancēšanos ievēro arī valsts augstākās amatpersonas, šodienas tikšanās laikā iztiekot bez rokasspiediena.

Valsts prezidents informēts par aktuālo situāciju gan attiecībā uz vīrusa izplatību, gan valdības noteiktajiem ierobežojumiem. Pagājušajā diennaktī izmeklēti 237 pacienti aizdomās par inficēšanos, četru personu analīzes izrādījušās pozitīvas. Tādējādi kopējais inficēto skaits sasniedzis 34.

“Mums visiem uz laiku ir jāmaina savs dzīves ritms un ikdienas paradumi. Tas varbūt neērti, dažreiz arī kaitinoši, bet tas ir nepieciešami,” sacīja Levits.

Prezidents arī pauda pateicību valdībai un galvenokārt visiem Latvijas mediķiem, kuri šajos grūtajos laikos pašaizliedzīgi pilda savus pienākumus. Fiziska distance starp cilvēkiem gan nenozīmējot atsvešināšanos, tieši otrādi – šis esot laiks, kad būt draudzīgākiem un izpalīdzīgākiem vienam pret otru.

“Paskatīsimies arī par to, vai mūsu kaimiņiem un cilvēkiem, kuri pieder riska grupām, jo sevišķi veciem cilvēkiem, nav vajadzīga kāda palīdzība. Aicināsim to darīt jaunajiem cilvēkiem, kuriem nav tik liels risks, bet pašiem, protams, arī jāievēro visi piesardzības pasākumi. Es arī no savas puses vēlos izteikt pateicību sabiedrībai kopumā par to, ka ievēro ieteikumus. Tiem visiem cilvēkiem, kuri šobrīd ievēro paškarantīnu, sirsnīgs paldies no visiem. Tas ir ļoti svarīgs darbs, kuru jūs darāt,” uzsvēra Levits.

Valdība neizslēdz iespēju, ka nepieciešamības gadījumā varētu ieviest papildu ierobežojumus. Savukārt veselības ministre informēja, ka šonedēļ Latvijas Infektoloģijas centrā atvērta vēl viena telts, kurā cilvēki var aizbraukt paši nodot analīzes, iepriekš piesakoties. Tāpat notiek darbs pie risinājuma, kas ļaut testu veikt, cilvēkiem pat neizkāpjot no automašīnas.

6 komentāri