Levits uzrunā Aglonā atgādina, cik svarīga cilvēkiem ir īsta dzīve, bez distancēšanās un ekrānu starpniecības

47 komentāri
Levits uzrunā Aglonā atgādina, cik svarīga cilvēkiem ir īsta dzīve, bez distancēšanās un ekrānu starpniecības
AFP/SCANPIX

Valsts prezidents Egils Levits uzrunā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku galvenajā misē atgādināja, par cilvēku vēlmi apzināties, cik svarīga ir īsta dzīve, bez distancēšanās un ekrānu starpniecības.

“Izrādās, ka nekas tomēr nespēj aizvietot būšanu kopā ar mīļajiem, klātienes tikšanos un svētku svinēšanu kopā. Tikai tad, kad šī iespēja mums ir atņemta vai ierobežota, mēs patiešām varam apzināties, cik svarīga ir īsta dzīve, bez distancēšanās un ekrānu starpniecības,” savā uzrunā sacīja Valsts prezidents.

Viņš ir pārliecināts, ka mēs katrs patiešām no sirds novērtējam iespēju ierasties Aglonā šajās dienās, būt kopā klātienē un satikt citam citu dzīvās, cilvēciskās sarunās. “Katru gadu mūs aizkustina daudzie svētceļnieki, kuri no malu malām pa Latvijas ceļiem dodas uz Aglonu svinēt svētkus. Tas mudina apstāties ikdienas steigā un sīkumos un aizdomāties par patiesajām vērtībām un prioritātēm. Esot šeit bazilikas laukumā kopā, mēs atklājam, cik svarīgs un nepieciešams Latvijai ir ikviens no mums. Mēs neesam atstāti vieni un novārtā,” sacīja Levits.

Viņaprāt, Latvijā ir ļoti daudz izpalīdzīgu, labu un ar lielu mīlestību apveltītu cilvēku, kuri ikdienā nemanāmi rūpējas par citiem un vairo mūsu kopējo labumu. “Mūsu Latvija ir bagāta ar labiem cilvēkiem, un te, Aglonā, šajās dienās ir iespēja ļoti daudzus no viņiem satikt. Esmu pārliecināts, ka tikšanās Aglonas svētkos mums katram ļauj stiprināt savu ticību un gūt iedvesmu ikdienai, pārdomājot gan piedzīvotos zaudējumus un kritienus, gan gūtos panākumus un prieku,” sacīja prezidents.

Viņš atzina, ka šis laiks mums māca solidaritāti, atgādinot, cik ļoti esam atkarīgi cits no cita. Izšķirīgos brīžos Latvijas tauta ir solidāra, un arī šobrīd neviens netiks aizmirsts, neviens netiks atstāts malā. “Piesardzības un drošības pasākumi ir vajadzīgi ne tikai, lai mēs paši pasargātu sevi un nesaslimtu, bet arī lai parūpētos par saviem līdzcilvēkiem un nepakļautu briesmām viņu veselību un pat dzīvību. Es sirsnīgi pateicos katram, kurš ir vakcinējies. Liels paldies katram, kurš pamudinājis vai palīdzējis kādam nokļūt līdz vakcinācijai,” uzsvēra Levits.

Tomēr viņš atgādināja, ka no mūsu lēmumiem atkarīga ir ne tikai mūsu pašu, bet arī daudzu citu cilvēku veselība un dzīvība. Mēs esam atbildīgi par to, lai šo krīzi visi kopā pārvarētu. Tāpēc viņš pateicās garīdzniekiem par mudinājumu vakcinēties pret Covid-19 savās draudzēs, par parādīto priekšzīmi un atgādinājumu ticīgajiem, ka vakcinēšanās nozīmē patiesas rūpes par kopējo labumu un saviem līdzcilvēkiem.

Noslēgumā Levits pateicās visiem, kuri bija šogad klāt Aglonā un sev līdzi paņems apņemšanos vairot labo, lai katrs Latvijas iedzīvotājs būtu drošs savās ikdienas gaitās un kļūtu garīgi bagāts.

LETA jau rakstīja, ka no 11.augusta līdz 15.augustam Aglonas dievmātes starptautiskajā svētvietā noritēs Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības, liecina publiskotā informācija Aglonas bazilikas mājaslapā.

47 komentāri