Levits: Turpināsim aizstāvēt mūsu pilsones intereses saskaņā ar mūsu likumdošanu

17 komentāri
Levits: Turpināsim aizstāvēt mūsu pilsones intereses saskaņā ar mūsu likumdošanu
IEVA VĀRNA, TV3 ZIŅAS

Pēc sasauktās sapulces par valsts turpmāko rīcību Dānijā apcietinātās Kristīnes Misānes lietā Valsts prezidents Egils Levits paziņoja, ka turpinās aizstāvēt mūsu pilsones intereses saskaņā ar mūsu likumdošanu un starptautiski pieņemtajām normām.

Visas iesaistītās institūcijas līdz šim esot mēnešiem ilgi strādājušas šajā jautajumā. Katra institūcija vēlreiz pārdomās savas iespējas pēc Dānijas tiesas lēmuma. Svarīgi arī ir tas, ka Ministru kabinets izstrādās pārskatu, kas ir darīts līdz šim. Prezidents informēja, ka ir nodevis Dānijas ārlietu ministrei iesniegumu par sadarbību. Levits akcentē, ka “pārstāv viedokli, ka mums ir jāaizstāv mūsu pilsone un ir svarīgi novērtēt sabiedrības iespējas.”

Levits norāda, ka “tas ir tiesisks un humanitārs jautājums un ir svarīga sabiedrības iesaiste, lai risinātu humanitāros jautājumus.”

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš akcentē, ka šī valdība aizstāvēs jebkuru mūsu valsts pilsoni jebkurā pasaules valstī, tostarp Misānes kundzi. Kariņš norāda, ka “mēs esam daudz darījuši līdz šim, esam piedalījušies tiesas procesos un mums ir ciešas attiecības ar Dānijas valdību šajā jautājumā. Valdības līmenī mēs turpināsim skatīt visas iespējas.”

Valsts prezidents Egils Levits šodien, 17. februārī, sasauca visus atbildīgos, lai spriestu par valsts turpmāko rīcību Dānijā apcietinātās Kristīnes Misānes lietā. Kā TV3 Ziņām norādīja pie pils sanākušie Misānes atbalstītāji, Valsts prezidents ir pēdējā cerība! Parakstu vākšanas iniciatori aicināja prezidentu personīgi doties pakaļ Misānei un vest viņu mājās.

17 komentāri