Levits svinīgā pasākumā sveic valsts simtgadniekus

4 komentāri
Levits svinīgā pasākumā sveic valsts simtgadniekus
OKSANA DŽADANA, F64

Sestdien uz ļoti īpašu salidojumu pulcējās vairāki desmiti senioru. Kopā sanāca Latvijas vienaudži, kuri kopā ar valsti pieredzējuši visas mūsu vēstures priecīgās un arī bēdīgās lappuses.

Valsts vienaudžu salidojumā pieteikušies 78 valsts iedzīvotāji, tostarp – 19 iedzīvotāji, kuri gadus skaita jau otrajā simtā. Viņus sveikt ieradās Valsts prezidents un citas amatpersonas.

Seniori pirms svinīgās daļas steidza gan ar Egilu Levitu fotografēties, gan pārmīt pāris vārdus. Tad jau organizatori sanākušos aicināja pulcēties zālē, kur starp skatuves mākslinieku dziesmām simtgadniekus uzrunāja politiķi. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece personīgi uzklausījusi vairāku simtgadnieku dzīvesstāstus un dalījās ar savām atziņām.

Sanākušos sveica arī pašvaldības amatpersonas, ar emocionālu uzrunu uzstājās Rīgas mērs Oļegs Burovs. “Jūs dzīvojāt “Latvijas laikos”, kad valsts attīstījās, piedzīvojāt deportācijas, okupācijas, karu. Lielas rindas, stāvējāt rindās ar taloniem, dzīvojāt komunālajos dzīvokļos, bet bijāt laimīgi. Jūs sagaidījāt jaunu, neatkarīgu Latviju.”

Valsts simtgadnieku salidojums ir viena no Rīgas aktīvo senioru alianses pilsoniskām iniciatīvām, kas veltīta Latvijas valsts simtgadei.