Levits par migrācijas krīzi: Robežas aizsardzība ir absolūti pirmajā vietā

5 komentāri

Valsts prezidents Egils Levits strikti noraidījis kritiku, ka Latvija līdz ar ārkārtējās situācijas ieviešanu pierobežā pārkāpjot migrantu cilvēktiesības. Nacionālā drošība pirmajā vietā.

Situācija Baltkrievijas pierobežā bija viens no galvenajiem tematiem, ko Rīgas pilī apsprieda Valsts prezidents, tiekoties ar premjeru. Kā norāda Krišjānis Kariņš (JV), lēmums vairākās pierobežas pašvaldībās izsludināt ārkārtējo situāciju ir attaisnojies. Kopš tās ieviešanas vairs nav aizturēts neviens migrants – visiem likts doties atpakaļ.

Lasi vēl – ANO Bēgļu aģentūra satraukta par Latvijas pieeju migrācijas krīzē

“Kopš valdība pieņēma šo lēmumu, mums valstī vairs nenotiek robežas šķērsošana, un mūsu robežsargi kopā ar zemessargiem pilnībā spēj nodrošināt mūsu valsts ārējās robežas integritāti. Mēs turpināsim sargāt Latvijas un Eiropas Savienības ārējo robežu, un mēs nepakļausimies nekādām provokācijām vai pretdarbībām, kas nāktu no Baltkrievijas režīma,” norāda premjers.

Arī Egils Levits atbalsta ārkārtējās situācijas ieviešanu: “Situāciju uz robežas rada hibrīdkaru pret Latviju un pret Eiropas Savienību. Tā ir tā reālā situācija. Un mums ir jāreaģē, un mēs reaģējām stingri. Tas nozīmē, ka robežas aizsardzība, Latvijas valsts drošība ir absolūti pirmajā vietā.”

Savukārt par nepamatotiem prezidents uzskata pārmetumus, ka rīkojums nepieņemt patvēruma lūgumus no migrantiem, kuri nelikumīgi šķērsojuši Latvijas-Baltkrievijas robežu, neatbilst starptautiskajām cilvēktiesību normām.

“Attiecībā uz cilvēktiesībām. Tie cilvēki, kuri ierodas drošā valstī, un Baltkrievija ir droša valsts – Baltkrievija nevajā šos cilvēkus, kas ierodas no trešajām valstīm, – tie var prasīt patvērumu Baltkrievijā,” pauž Latvijas prezidents.

Lai cīnītos pret masveidīgu robežas nelegālu šķērsošanu, Latvija rīkojas tāpat kā Lietuva, kas pirmā izdeva rīkojumu migrantiem likt doties atpakaļ uz Baltkrieviju.

5 komentāri