Levits: Izcilam un labam Valsts prezidentam ir jābūt visas tautas prezidentam

7 komentāri
Levits: Izcilam un labam Valsts prezidentam ir jābūt visas tautas prezidentam
PAULA ČURKSTE, LETA

“Valsts prezidentu – pēc mūsu sistēmas – izvēl Saeimas vairākums, taču viņš pārstāv visu Latvijas tautu, tas nozīmē to, ka viņš skatās uz tautas kopējām interesēm,” intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina pašreiz vienīgais kandidāts Valsts prezidenta amatam Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits.

Viņš arī norādīja, ka sabiedrībā ir “daudzas un dažādas pretišķīgas vai pretnieciskas intereses” un prezidentam ir “jāprot tās konsolidēt tādā veidā, lai tas ilgtermiņā nāktu par labu visiem”.

Levits piebilda, ka politiskās partijas bieži vien pārstāv vien īstermiņa intereses, taču valstij esot nepieciešama institūcija, kas pārstāvētu ilgtermiņa intereses. “Un Valsts prezidentam ir iespējams tās formulēt un mēģināt pārliecināt. Viņš [Valsts prezidents] nevar pieņemt lēmumus, bet viņš var mēģināt pārliecināt par šo ilgtermiņa interešu nepieciešamību.”

Jāpiebilst, ka “Kantar TNS” veiktajā aptaujā internetā Levita kandidatūru atbalstītu aptuveni katrs piektais iedzīvotājs. Plašāk par aptauju lasi TE!

Runājot par gaidāmajām vēlēšanām, Levits ir gatavs tikties arī ar opozīcijā esošajiem politiskajiem spēkiem, lai pārrunātu savu kandidatūru.

Jau vēstīts, ka koalīcijas vairākums jau paudis atbalstu Egilam Levitam. Pēc pašreiz pieejamajām aplēsēm Levita kandidatūru atbalstītu 55 Saeimas deputāti.

Saruna ar Egilu Levitu