Levits aicina jauniešus runāt un domāt latviešu valodā

7 komentāri

Valsts prezidents Egils Levits aicina jauniešus runāt un domāt latviešu valodā un gādāt, lai valoda netiktu piesārņota ar aizguvumiem no svešvalodām.

Levits ir izplatījis aicinājumu jauniešiem kļūt par valsts valodas sargiem, uzsverot, ka bez latviešu valodas nebūtu Latvijas valsts.

“Par latviešu valodas atzīšanu ir cīnījušās vismaz astoņas, deviņas latviešu paaudzes pirms jums. Bet jūsu loma ir īpaša! Noturēt sasniegto, ik dienu lietojot latviešu valodu un laika gaitā to pilnveidojot, modernizējot,” sacījis prezidents.

Politiķis atzīmējis, ka svešvalodas zināt ir vērtīgi un vajadzīgi, “tomēr tikai dzimtajā valodā mēs varam pilnībā izteikt vārdos to, ko mēs patiesi jūtam”.

“Ikviens no jums var kļūt par latviešu valodas sargu. Palīdziet saviem draugiem, kuri saka, ka viņiem trūkst vārdu, lai kaut ko izteiktu latviešu valodā! Varbūt šodienai piemērots izrādās sen aizmirsts vecvārds. Bet varbūt jūs varat izdomāt kādu jaunvārdu un tā ierakstīt savu vārdu latviešu valodas vēsturē,” mudinājis prezidents.

Levits aicina jauniešus gan Latvijā, gan citviet pasaulē īsā video izteikt, kāpēc latviešu valoda katram ir mīļa un dārga. “Dalieties ar šo savu ierakstu savu draugu lokā un izaiciniet arī viņus uz to pašu! Tas būs kaut kas jauns un varbūt pārsteidzošs ikvienam no jums un mums visiem kopā.”

“Runāsim, domāsim mūsu valsts – tātad – latviešu valodā!” aicinājis politiķis.