Levita hobijs – izstaigāt Latviju kājām. Nepatīk cilvēki, kuriem ir vara un augstprātība. Prezidenta amata kandidāts atbild uz ātrajiem jautājumiem

18 komentāri
Levita hobijs – izstaigāt Latviju kājām. Nepatīk cilvēki, kuriem ir vara un augstprātība. Prezidenta amata kandidāts atbild uz ātrajiem jautājumiem
RŪTA KALMUKA, F64

Šajās dienās Latvijā daudz sarunu un viedokļu par gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Bet nākamnedēļ Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanas, tāpēc “900 sekundes” aicināja vienu no kandidātiem – Egilu Levitu – uz mazliet citādāku sarunu.

Par cilvēkiem, kas pretendē uz mūsu valsts augstāko amatu, interneta vietnēs ir atrodami CV, darba vietu apraksti un politiskās aktivitātes. ”900 sekundes”, veido stāstu sēriju par to, kas šajos CV nav. Valsts prezidenta amata kandidāti atbild uz vairākiem desmitiem jautājumu un izvēlas sev nozīmīgu vietu, kur tikties.

Kā vietu, kur tikties Levits izraudzījies Latvijas Nacionālo bibliotēku jeb “Gaismas pili” – viņam patīk skats uz Rīgu, tāpat šī ir vieta, kas ir saistīta ar visiem latviešu kultūras dārgumiem.

Viens no viņa brīvā laika pavadīšanas veidiem ir izstaigāt Latviju kājām. Tuvākajā laikā viņam ir plāns izstaigāt Daugavas lokus no Krāslavas līdz Naujienei.

Runājot par īpašībām, kuras viņam nepatīk, Levits min cilvēkus, kuriem ir vara un kuri ir augstprātīgi. “Ja cilvēkam ir vara, viņam ir jābūt pazemīgam. Vara ir jāsaista ar pazemību,” norāda Levits.

Viņš spriež, ka Valsts prezidenta amatā grūtākais varētu būt uzrunāt visus cilvēkus, kuri ir tik dažādi un atrast kopsaucēju. Tomēr, ja viņš netiks ievēlēts, Levits apsver iespēju būt par ķīmijas laborantu.

Cilvēks politikā: Egils Levits atbild uz jautājumiem