Lēnām samazinās nesvarīgo izsaukumu skaits, atzīst NMPD direktore

Komentāri

Latvijā lēnām samazinās ātrās medicīniskās palīdzības nesvarīgo izsaukumu skaits, tā šorīt LNT raidījumā ”900 sekundes” atzina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Sarmīte Villere.

Veselības aprūpes sistēmas vadītāji jau daudzus gadus par vienu no prioritātēm ir izvirzījuši samazināt nepamatotu ātrās palīdzības izsaukumu skaitu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc Villeres vārdiem, šie centieni sāk dot rezultātus un situācija ļoti lēnām, bet uzlabojas. 2015.gadā sekundārie izsaukumi jeb gadījumi, kad NMPD mediķiem nebija jāglābj dzīvības, veidoja 35% no kopējā izsaukumu skaita, bet pērn šis rādītājs samazinājies līdz 28%.

Līdz nullei sekundāro izsaukumu skaitu neizdosies samazināt nekad, atzina Villere, tomēr viņa cer, ka veselības aprūpes reformu rezultātā ilgtermiņā varētu veidoties situācija, kad NMPD tikai glābj dzīvības, bet pārējo palīdzību pacientiem sniedz citas medicīnas iestādes.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl