Lēnām samazinās nesvarīgo izsaukumu skaits, atzīst NMPD direktore

Komentāri

Latvijā lēnām samazinās ātrās medicīniskās palīdzības nesvarīgo izsaukumu skaits, tā šorīt LNT raidījumā ”900 sekundes” atzina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Sarmīte Villere.

Veselības aprūpes sistēmas vadītāji jau daudzus gadus par vienu no prioritātēm ir izvirzījuši samazināt nepamatotu ātrās palīdzības izsaukumu skaitu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc Villeres vārdiem, šie centieni sāk dot rezultātus un situācija ļoti lēnām, bet uzlabojas. 2015.gadā sekundārie izsaukumi jeb gadījumi, kad NMPD mediķiem nebija jāglābj dzīvības, veidoja 35% no kopējā izsaukumu skaita, bet pērn šis rādītājs samazinājies līdz 28%.

Līdz nullei sekundāro izsaukumu skaitu neizdosies samazināt nekad, atzina Villere, tomēr viņa cer, ka veselības aprūpes reformu rezultātā ilgtermiņā varētu veidoties situācija, kad NMPD tikai glābj dzīvības, bet pārējo palīdzību pacientiem sniedz citas medicīnas iestādes.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl