4 komentāri

Viens no būtiskiem satiksmes drošības baušļiem – tai jābūt vienmērīgai. Tātad jāprot iekļauties satiksmes plūsmā. Tāpēc nepamatota lēna braukšana arī ir pārkāpums, kas ir minēts ceļu satiksmes noteikumos. 

Var šķist, ka autovadītājs riskē, kad pārsniedz ātrumu, taču diezgan būtisks ir apdraudējums arī tad, ja transportlīdzeklis brauc lēnāk, nekā ir atļautais ātrums. Piemēram, apdzīvotā vietā – 35 kilometri stundā 50 kilometru stundā vietā.

Oskars Irbītis
Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts

Tas, kurš pārsniedz ātrumu, un tas, kurš brauc zem atļautā kustības ātruma, tad potenciāli būs liels negadījums. Tāpēc mans aicinājums koncentrēties tam, kas notiek uz ceļa un braukt ar kustības ātrumu, kas ir tuvu atļautajam kustības ātrumam un vienotā plūsmā.

Tikmēr Valsts policijā uzskata, autovadītāji bieži vien brauc lēnāk tāpēc, ka, braucot pie stūres, runā pa mobilo tālruni, ietur maltīti vai pat dara visu vienlaikus.

Normunds Krapsis
VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Satiksmi kavē, padara viņu nervozu… Protams, tas var novest pie tā, ka, veicot apdzīšanas manevrus un darot to uzvilktā stāvoklī, tad šī nervozitāte var pāraugt avārijas situācijā un pat negadījumā.

Ceļu policisti par šādu pārkāpumu soda. Lēnā braukšana nav nemaz tik nevainīga, jo autovadītājs neiekļaujas kopējā plūsmā. Sods par to nav liels – septiņi eiro vai brīdinājums. Taču statistikā braukšana zem atļautā ātruma atsevišķi netiek izdalīta. Cita lieta ir ar mobilā tālruņa lietošanu, braucot pie stūres. Pērn tika noķerti vairāk nekā 4 000 autovadītāju, kas ir gandrīz par 50% vairāk nekā bijis 2014. gadā.

TOP komentāri

 • Madara
  +1 +1 0

  Madara

  Un ko tu iesaki? Braukt ar lielāku ātrumu nekā atļauts tikai tādēļ, lai aiz manis neveidojas rinda un lai mani necenšās apdzīt?
 • Nezināttājs
  +1 +1 0

  Nezināttājs

  Un vai šobrīd nav tā, ka mums ir rekordi ātruma parsniegšanā, pa Krasta ielu reta mašīna brauc uz 70km/h un nonstopā veidojas vagoniņi pie molā, cik notiek avārijas dēļ ātruma pārsniegšanas, kad beidzot pārstās jaunajiem autovadītājiem prasīt dinamisku braukšanu kas iet roku rokā ar milzīgu risku, kāpēc CSDD darbinieks skaidrojot eksāmenu var pateikt - 10km/h virs atļautā ātruma drīksti droši braukt, tad kāpēc mums vispār ir vajadzīgas zīmes, mēs saknē izaudzinam gonščikus un brīnamies, kāpēc avāriju statistika aug, kāpēc tik daudz bojāgājušie.Kas notiek uz šosejām, ārpus apdzīvotam vietam,kur ir nomales, mašīnas traucās pāri baltai līnijai pa labo pusi apdzen visus tos, kas brauc uz 90km/h.Kad policija sāks pieversties šiem vadītājiem, kas rupji pārkāp noteikumus.Un kur ir dzirdēts, ka kads gājis bojā jo vadītājs braucis pārāk lēni, viņš visu redz, viņš pamana gājējus, viņš pamana riteņbraucējus.Un ja kāds nemāk apdzīt šādu autovadītāju lai sēž aizmuguras un krāj pieredzi.Mums ir ātruma pārsniegšanas lielvalsts, mēs lepojamies ar daudziem simtiem protokolu kas tiek sastādīti pēc jauna fotoradaru uzstādīšanas, mums katru dienu ziņās var lasīt par traģiskām avārijām bet mēs runājām par kautkādiem nenozīmīgiem lēniem braucējiem, kad par ātrajiem braucējiem sāksim runāt, jauno autovadītāju prasībām , kāpēc nepieredzējušam vadītājam liek izlekt priekšā pie katras mazākās iespējas, tas nekas ka traucē citiem, to tagad sauc par dinamisku braukšanu CSDD inspektori.
 • suns

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl