Lēmums ir pieņemts – Deglava tilts tiks slēgts ceturtdienas rītā

6 komentāri

Satiksmi pār Augusta Deglava ielas pārvadu slēgs ceturtdien, 25. aprīlī, plkst. 5.00 – tā trešdien preses konferencē informēja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

“Tilts tiks slēgts līdz brīdim, kad Rīgas dome iesniegs Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) dokumentus, lai BVKB varētu pārliecināties par šī objekta drošību,” sacīja Ķuzis.

Patlaban viss liecina, ka tilts apdraud sabiedrības drošību, tāpēc pieņemts šāds lēmums, skaidroja Ķuzis.

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks norādīja, ka dome līdz šim brīdim nav sapratusi, kādus dokumentus BVKB vēlas saņemt un kāpēc BVKB neņem vērā sertificēta Rīgas Tehniskās universitātes profesora slēdzienu par to, ka tilts ir drošs.

“Satiksmes departaments darīja visu nepieciešamo, lai pārliecinātu Valsts policiju un BVKB par to, ka tilts ir drošs, taču mums neizdevās pārliecināt. Tālākais jau ir policijas atbildība, kā tiks organizēta satiksme,” norādīja Baraņņiks.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka BVKB, veicot būvdarbu kontroli, konstatēja Deglava tilta nesošo konstrukciju bojājumus. Tilta bojātie balsti tika konstatēti pēc tam, kad tika demontētas zem pārvada esošās noliktavas. Iepriekš šie balsti nebija pieejami, jo kalpoja kā noliktavu starpsienas.

BVKB būvinspektors 8.aprīlī izdeva atzinumu par būvdarbu apturēšanu visā objektā. Tāpat birojā norādīja, ka kamēr nav veikta Deglava tilta tehniskā stāvokļa ekspertīze, tā ekspluatācija ir jāpārtrauc, tomēr šāda lēmuma pieņemšana ir pašvaldības kompetencē.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) otrdien paziņoja, ka ir izdevis rīkojumu par visu formalitāšu kārtošanu, lai tilts ceturtdien satiksmei tiktu slēgts. Ministrs žurnālistiem skaidroja, ka gadījumā, ja Rīgas domes atbildīgais departaments neslēgs tiltu pats, tad ceturtdienas rītā to izdarīs Valsts policija.

Tikmēr pašvaldība, turpinot uzstāt uz Deglava tilta drošību, paziņoja, ka pati satiksmi pār to neslēgs. “Mēs turamies pie ekspertu slēdziena, ka izmantot tiltu satiksmei ir droši, jo visi aprēķini ir veikti, ņemot vērā maksimālās iespējamās slodzes un citus kritiskos rādītājus,” aģentūrai LETA sacīja domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins žurnālistiem otrdien pauda viedokli, ka Ģirģena lēmums par tilta slēgšanu ir politisks.

Savukārt Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis paziņoja, ka ir uzdevis Rīgas reģiona pārvaldei kopā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu izstrādāt satiksmes organizācijas plānu pēc Deglava tilta slēgšanas.

TOP komentāri

 • Bijušais zemessargs
  +2 +1 -1

  Bijušais zemessargs

  Lūk kur novedusi SC, pretvalstiska, prokremliska partija, no vedusi Rīgu līdz kliņķim. Pat nav iedomājusies celt jaunu Ziemeļu tiltu pār Daugavu, jo nedarīt ir prioritāte šai Rīgas Domei, bet zagt gan. Viens krievs nesen teica, čem huže, tem lučše un tā viņi dara.
 • Mārcis Kairis
  +1 +1 0

  Mārcis Kairis

  2014 gadā Rīgas dome saņēma ekspertu atzinumu, ka tilts jāslēdz .. 5 gadus nekas netika darīts, lai situāciju uzlabotu ...
  Tā par Jums rūpējās Jūsu miss neaizstājamais! 😂 😂
 • Vecajs
  0 0 0

  Vecajs

  Tie Rīgas domnieki nav saskaņojušies Deglava tilta stutēšanā. Arī Brasas un Salu tilta remontdarbi ieilguši tā, ka drīz pienāks to remonta termiņš. Ķīnieši daudz lielāku tiltu neremontē, bet nomaina 48 stundās. Latvijā mazāku tiltu - Salu tiltu remontē gandrīz gadu. Salu tilta remontdarbu laikā darba organizācija vispār ir smieklīga, jo būvlaukumā brigādē no desmit strādniekiem 3-4 nestrādā. Kam ir izdevīga šāda bezdarbība, kaitniecība? Kāpēc netiek sodīti atbildīgie par Rīgas satiksmes drošības graušanu?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl