Komentāri
Lems, vai cūku mēra apkarošanai piešķirt 64 tūkstošus eiro
Foto: Marie Hale /Flickr

Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumiem Valsts policijai un Valsts robežsardzei nepieciešami 64 tūkstoši eiro. Par to piešķiršanu otrdien, 21. oktobrī, lems valdībā.

Nauda, par kuru šodien lems valdība, paredzēta, lai samaksātu policijai un robežsardzei par jau paveikto, kopš vasaras sākuma palīdzot PVD, kā arī par papildu patruļām cūku mēra skartajās teritorijās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunākās ziņas liecina, ka līdz šim atklātas 72 inficētas mājas cūkas. Vairāk nekā 560 cūkas jau ir likvidētas.

Labā ziņa ir tā, ka pēdējais atklātais inficēšanās gadījums mājas cūkām bija pirms mēneša. Tiesa gan, pēdējā inficētā mežacūka Latvijā atklāta vien pirms nedēļas.

Tomēr Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzskata, ka situācija stabilizējas, taču tas neļauj domāt, ka Āfrikas cūku mēris Latvijā būtu izskausts.

Āfrikas cūku mēris ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem, bet tas nav bīstams cilvēkiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl