Lembergs tiesā uzvar bijušo ministru Sprūdžu; VARAM tiesāšanos nodēvējusi par nepamatotu

Komentāri
Lembergs tiesā uzvar bijušo ministru Sprūdžu; VARAM tiesāšanos nodēvējusi par nepamatotu
FOTO: LETA

Administratīvā apgabaltiesa šodien lēma par tiesvedības izbeigšanu saistībā ar bijušā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža apelācijas sūdzību par Administratīvās rajona tiesas spriedumu, ar kuru tika pilnībā atcelts bijušā ministra Sprūdža rīkojums par Aivara Lemberga atstādināšanu no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas.

Ar šodienas tiesas lēmumu tiek atstāts spēkā administratīvās rajona tiesas spriedums, kurā tiesa konstatēja bijušā ministra Sprūdža rīkojuma prettiesiskumu un to pilnībā atcēla.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī ministrijas pārstāvis šodien tiesā atzina Sprūdža izdotā rīkojuma prettiesiskumu, kā arī norādīja uz rīkojuma izdevēja tendenci administratīvā procesa vietā radīt “kaut ko līdzīgu kriminālprocesam”.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir nolēmusi neturpināt tiesāties ar Aivaru Lembergu par viņa atstādināšanu, “izvērtējot lietderību un resursu taupības nolūkā”, šādu VARAM nostāju pauda ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Ministrijas juristi esot izvērtējuši visus administratīvās lietvedības apstākļus un secinājuši, ka saskaņā ar likumu Par pašvaldībām rīkojumam par pašvaldības domes priekšsēdētāja atstādināšanu ir jābūt balstītam uz attiecīgajā sasaukumā konstatētajiem normatīvo aktu pārkāpumiem, turklāt domes priekšsēdētājs varot tikt atstādināts līdz attiecīgā sasaukuma mandāta termiņa beigām.

Kādreizējā ministra Edmunda Sprūdža rīkojumā par Lemberga atstādināšanu no amata esot minēti pārkāpumi, kas pieļauti laikā no 1998.gada 26.janvāra līdz 2006.gada 20.februārim, bet Lembergs savu amatu kā sūdzības pieteicējs ieguva 2009.gada pašvaldību vēlēšanās. Turklāt VARAM kompetencē neesot kriminālprocesa dokumentu izvērtējuma sagatavošana, kas varētu kalpot kā pierādījumi vai argumenti interešu konflikta vai noziedzīga nodarījuma konstatēšanai, norādīja Kļaveniece.

Ņemot vērā šos apstākļus un faktu, ka turpinās kriminālprocesa izskatīšana par iespējamu Lemberga noziedzīgu rīcību un vēl nav pieņemts notiesājošs spriedums, kas varētu kalpot par argumentu VARAM sāktajā administratīvajā lietvedībā, pieņemts lēmums lietderības un efektīvas resursu izmantošanas apsvērumu dēļ atsaukt apelācijas sūdzību.

Lasi vēl