Lembergs paziņo, ka nav notikušas demokrātiskas vēlēšanas

0 Komentāru
Lembergs paziņo, ka nav notikušas demokrātiskas vēlēšanas
Ventspils pašvaldības vadītājs Aivars Lembergs (Foto: LETA)

”Pēc manām domām nav notikušas demokrātiskas vēlēšanas. No visiem sabiedriskiem raidījumiem pirms vēlēšanām 50% dominēja ”Vienotības” viedoklis, bet ZZS viedoklis – aptuveni četrreiz mazāk,” tā intervijā LNT raidījumā ”900 sekundes” atzina Aivars Lembergs.

Saistībā ar to A. Lembergs grasās vērsties Eiropas līmeņa institūcijās.

Runājot par koalīcijas veidošanu, A. Lembergs norādīja: “Ļoti svarīgs ir prezidenta viedoklis un tas, ko viņš sauks par premjera kandidātu.

Jau ziņots, ka “Zaļo un zemnieku savienību” Rīgā varētu pārstāvēt uzņēmēji Guntis Belēvičs un Valdis Kalnozols un Saeimas deputāts Kārlis Seržants. Kalnozola pārsvars pār nākamo tuvāko kandidātu, pašreizējo Saeima deputātu Māri Kučinski, pagaidām ir tikai seši punkti.

No ZZS Vidzemes apgabalā Saeimas deputāta mandātus varētu iegūt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, deputāts Ingmārs Līdaka, zemnieku līderis Armands Krauze, Pensionāru savienības priekšsēdētājs Andris Siliņš, uzņēmējs un bijušais motosportists Artis Rasmanis un Smiltenes mērs Ainārs Mežulis.

Zemgalē ZZS sarakstā visvairāk punktus, saskaitot visus vēlētāju ievilktos plusus un svītrojumus, ieguvuši un, visticamāk, Saeimā iekļūtu ZZS līderis Augusts Brigmanis, labklājības ministrs Uldis Augulis, bijušais svarcēlājs Raimonds Bergmanis un Saeimas deputāts Andris Bērziņš. No ZZS Latgalē pie mandāta varētu tikt aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Saeimas deputāts Rihards Eigims un Balvu novada deputāts Jānis Trupovnieks.

Kurzemē ZZS sarakstā visvairāk punktus, saskaitot visus vēlētāju ievilktos plusus un svītrojumus, ieguvuši un Saeimā, visticamāk, iekļūtu Saeimas deputāti Dana Reizniece-Ozola, Aija Barča un Jānis Vucāns, kā arī Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Gundars Daudze un Liepājas domes deputāts Valdis Skujiņš.

0 Komentāru