Lembergs: Kariņam vajadzētu atteikties no vienas pilsonības

22 komentāri
Lembergs: Kariņam vajadzētu atteikties no vienas pilsonības
DĀVIS ŪLANDS, F64

Premjera amata kandidātam Krišjānim Kariņam (JV), kuram patlaban ir gan Latvijas, gan ASV pilsonība, būtu jāizvēlas viena pilsonība, preses konferencē šādu viedokli pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij).

Politiķis uzskata, ka vismaz uz laiku, kamēr Kariņš ir premjera amata kandidāts, vai arī uz laiku, kad tiek ieņemts premjera amats, ir jāizvēlas viena no pilsonībām.

“Pēc manām domām tā nedrīkst būt un tas ir nenormāli, ka premjeram ir divas pilsonības. Ja viņš kļūs par premjeru, kuras valsts pilsoņu kopumu tad viņš pārstāvēs,” retoriski vaicāja Ventspils mērs.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nolēmis nominēt “Jaunās Vienotības” politiķi, Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Kariņu.

Kariņš piedāvājis veidot valdību, kurā būtu pārstāvētas piecas partijas – “Jaunā Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija, “KPV LV”, “Attīstībai/Par” un “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK). Sākotnēji sarunās piedalījās arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), taču atsevišķu partiju “sarkano līniju” dēļ šīs sarunas netika turpinātas. Tātad opozīcija strādās parlamenta lielākā frakcija – “Saskaņa” un ZZS.

22 komentāri