Lembergs atkāpjas no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes

10 komentāri
Lembergs atkāpjas no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes
EDIJS PĀLENS / LETA

Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) uz laiku atkāpies no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes locekļa amata, par lēmumu mērs paziņoja tviterī.

Iepriekš notikušajā preses konferencē Lembergs norādīja, ka pirms lēmuma pieņemšanas par darbības apturēšanu viņam ir tiesības iepazīties ar oficiālu dokumentu, kurā Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) skaidrotu piemērotās sankcijas.

Ja Ventspils brīvostā būs traucēts darbs un viņa dēļ cietīs pašvaldības iedzīvotāji, Lembergs ir gatavs rakstīt iesniegumu, kurā atsauc sevi no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes locekļa amata uz laiku, kamēr notiek faktu noskaidrošana.

Ceturtdien, 12. decembrī, notiks Ventspils domes sēde, kurā par to nepieciešamības gadījumā varēs lemt, skaidroja Lembergs. Tiesa gan, Lembergs lēmumu pieņēmis vēl pirms sēdes.

Video: preses konferences ieraksts

Kā ziņots, OFAC pirmdien, 9. decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp pret Lembergu.

OFAC izdevusi Globālo Magņitska vispārējo licenci Nr. 1, kas nosaka, ka 30 dienu laikā ir jāpārtrauc sadarbība ar sankciju sarakstā iekļautajiem – Lembergu, Ventspils Brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.

Saskaņā ar noteiktajām sankcijām tiek bloķēti visi Lemberga un augstāk minēto struktūru īpašumi, daļas īpašumos un tieši vai netieši individuāli vai ar citu personu starpniecību piederošās struktūras, kurās viņu daļa ir virs 50%, kas atrodas ASV vai atrodas ASV personu īpašumā vai kontrolē, un par tām jāziņo OFAC.

Lembergs uzskata, ka pret viņu ASV vērstās sankcijas ietekmi neatstās. Viņš aģentūrai LETA teica, ka ar OFAC lēmumu ir “ļoti pavirši” iepazinies un no atzinuma sapratis, ka tagad pasludināts “par diktatoru, kurš Latvijas cietumos ieslodzījis nevainīgus cilvēkus”.

Ventspils mēram jau iepriekš “Rīgas zvirbuļi” esot pačukstējuši, ka šāds ASV lēmums tiek gatavots un to esot kārtojuši divi Latvijas valdības pārstāvji – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP). Ministri šī lēmuma tapšanā esot piedalījušies, jo abi tradicionāli Lembergā saskata nopietnu politisko konkurentu, paziņoja politiķis.
10 komentāri