Lemberga pārstāvētā “Latvijai un Ventspilij” saglabā balsu vairākumu Ventspilī

1 komentārs
Lemberga pārstāvētā “Latvijai un Ventspilij” saglabā balsu vairākumu Ventspilī
EDIJS PĀLENS, LETA

Apcietinātā Aivara Lemberga pārstāvētā partija “Latvijai un Ventspilij” pašvaldību vēlēšanās spējusi saglabāt balsu vairākumu Ventspilī, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

“Latvijai un Ventspilij” šī gada pašvaldību vēlēšanās ieguvusi 54,32% balsu. Šogad uzrādītais rezultāts gan ir ievērojami zemāks nekā pirms četriem gadiem, kad par to nobalsoja 62,13%.

Pagaidām CVK mājaslapā nav pieejama informācija par to, kuras sarakstā iekļautās personas ieguva vairāk plusu un svītrojumu. Startējot vēlēšanās, saraksta pirmais numurs ir apcietinātais Lembergs.

Šāds rezultāts ļauj “Latvijai un Ventspilij” saglabāt vairākumu pašvaldības domē.

Otrajā vietā, iegūstot 14,55% vēlētāju balsu, palicis apvienotais saraksts, kurā ir partiju apvienība “Jaunā vienotība” un Latvijas Reģionu apvienība. Šī saraksta līderis ir domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Nedaudz mazāk jeb 11,76% balsu ieguva “Latvijas attīstībai”. Šī saraksta līderis ir SIA “N&J” valdes loceklis Edgars Čeporjus.

Piecu procentu barjeru pārvarējusi arī Jaunā konservatīvā partija (JKP), par ko nobalsoja 7,31% vēlētāju, kā arī Nacionālā apvienība (NA) (6,56%). JKP saraksta pirmais numurs ir Saeimas deputāta palīgs Bruno Jurševics, bet NA – VAS ”Latvijas autoceļu uzturētājs” ražošanas inženieris Māris Ganuss.

Kopumā Ventspils pilsētā ir 23 460 balsstiesīgie, no kuriem 8405 piedalījās vēlēšanās.

1 komentārs