Lemberga kritizētā Ventspils Augstskolas rektore Rēvalde zaudē darbu

Komentāri

Saspīlējums Ventspils Augstskolā uzņem apgriezienus. Mācību iestādes Satversmes sapulce no amata atcēlusi augstskolas rektori Gitu Rēvaldi. Jau vairākus mēnešus viņas atstādināšanu vēlējās panākt Ventspils pašvaldības vadītājs Aivars Lembergs, kurš sava mērķa sasniegšanai iesaldējis augstskolai paredzēto finansējumu.

Gitas Rēvaldes krēsls sāka šķobīties pērn 4. decembrī, kad Ventspils pašvaldības ekonomikas un budžeta komisijas sēdē, spriežot par šā gada budžetu, Ventspils mērs Aivars Lembergs pauda neapmierinātību ar augstskolas darbu un sasniegtajiem rezultātiem. Viņš uzskata, ka augstskola iet vieglāko ceļu un sagaida naudu no pašvaldības, nevis cenšas to nopelnīt pati.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lemberga skatījumā, arī līdz šim piešķirtās naudas izlietojums neesot pārskatāms. Viņaprāt, rektore netiek galā ar saviem pienākumiem, un draudēja, ka gadījumā, ja viņa netiks nomainīta, tad augstskola pašvaldības finansējumu nedabūs. Savus draudus viņš izpildījis, un augstskola budžetā plānoto un līgumā solīto teju miljona eiro dotāciju joprojām nav saņēmusi. Tomēr arī Lemberga vēlme par rektores nomaiņu sāk piepildīties.

Trešdien augstskolas Satversmes sapulcē nolemts Rēvaldi no amata atcelt. Par to balsojis 21 sapulces dalībnieks, pret bijuši seši. Balsojumu rosināja augstskolas asociētais profesors Valdis Avotiņš, kurš gan jebkādu spiedienu no pašvaldības noraida.

Tā ir tāda drīzāk turēšanās pie savas varas, varas apziņas, tādas visatļautības. Pārējiem tas nav pieņemami, ka ir kāds, kas pasaka, ka būs tikai, tā kā es izlemšu, es būšu gudrākais, atskaitīties netaisos un vispār – ko jūs te sadomājat.

Gita Rēvalde Satversmes sapulces lēmumu uzskata par nelikumīgu, jo jautājums par rektores atcelšanu nav bijis dienaskārtībā. Arī viņas atbrīvošanas iemesls neesot skaidrs un neizslēdz, ka viņas kolēģi noskaņoti pret viņu. Atstādinātā rektore savā darbā pārkāpumus nesaskata un sola cīnīties par taisnību.

Man tā teica, ka Ventspilī neviens nebalso pret domi. Tādi konkrēti pārmetumi par lietu nav, tie mainās. Tā ka – man grūti teikt, kas tieši nepatīk. Runā, ka kādam vietu vajag. Vispirms man vajadzētu saņemt šo lēmumu un saprast, uz kāda pamata Satversmes sapulce tā lēma.

Pašlaik gan nav skaidrs, kā situācija ar Rēvaldes atcelšanu tiks risināta turpmāk, jo Ventspils augstskolas Satversme paredz, ka rektoru pēc Senāta vai Izglītības ministrijas ierosinājuma atceļ valdība. Izglītības ministra biroja vadītājs Andis Geižāns uzsver, ka vispirms jātiek skaidrībā ar notikušā juridiskajiem aspektiem.

Šodien no rīta, saņemot informāciju no pašreizējās rektores Gitas Rēvaldes, iesniegumu ar lūgumu izvērtēt šo situāciju, esam nodevuši šo informāciju izvērtēšanai juristiem. Tur ir minētas arī detaļas, apstrīdot Satversmes sapulces sasaukšanas kārtību. Juristi izvērtēs un tad mēs arī tālāk lemsim par tālāko rīcību.

Andis Geižāns uzsver, ka Izglītības ministrijai vērtēt Ventspils augstskolas rektores darbu pašlaik nav pamata. Neviens iesniegums par pārkāpumiem viņas darbā nav saņemts. Tikmēr Ventspils augstskolas Satversmes sapulce lēmusi, ka par Rēvaldes pienākumu izpildītāju, visticamāk, tiks iecelts Ventspils Augstskolas mācību prorektors Kārlis Krēsliņš.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl