Lemberga krimināllietas prokurors pieteicis kandidatūru ģenerālprokurora amatam

Komentāri
Lemberga krimināllietas prokurors pieteicis kandidatūru ģenerālprokurora amatam
FOTO: LETA

Savu kandidatūru ģenerālprokurora amatam pieteicis Latvijas Prokuroru biedrības (LPB) vadītājs, viens no tā dēvētās Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietas prokuroriem Jānis Ilsteris.

Ilsteris apstiprināja šo informāciju, norādot, ka kandidatūru izvirzīja pats kā privātpersona.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs saņēmis ierosinājumus par vairākiem ģenerālprokurora amata kandidātiem, tā šodien apstiprināja AT Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece. Viņa piebilda, ka pieteikumu iesniegšanas termiņš vēl turpinās.

Iepriekš AT norādīja, ka, pirms nosaukt ģenerālprokurora amata kandidātu, Bičkovičs uzklausīs un izvērtēs visus ierosinājumus. Līdz likumā noteiktajam laikam, proti, līdz 11.aprīlim, priekšsēdētājs gaidīs ierosinājumus no institūcijām, kurām tos izteikt ļauts saskaņā ar likumu. Savukārt tad priekšsēdētājs savu izraudzīto kandidatūru saskaņos ar Tieslietu padomi un tad virzīs iecelšanai Saeimā.

Kā ziņots, Ģenerālprokurora padome nolēma izteikt ierosinājumu AT priekšsēdētājam kā ģenerālprokurora amata kandidātu virzīt pašreizējo ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru.

Likums paredz, ka ģenerālprokuroru pēc AT priekšsēdētāja priekšlikuma, kas saskaņots ar Tieslietu padomi, amatā uz pieciem gadiem ieceļ Saeima. AT priekšsēdētājam savus ierosinājumus par ģenerālprokurora amata kandidātu var izteikt Ģenerālprokurora padome, AT plēnums, tiesnešu vai prokuroru profesionālās biedrības, kā arī fiziskā persona, piesakot savu kandidatūru.

Parlaments Kalnmeieru ģenerālprokurora amatā apstiprināja 2010.gada 12.jūlijā, pēc tam kad amatā uz trešo pilnvaru termiņu neizdevās pārvēlēt Jāni Maizīti.

Par ģenerālprokuroru var iecelt 40 gadu vecumu sasniegušu personu, kura ne mazāk kā piecus gadus strādājusi Satversmes tiesas tiesneša, Augstākās tiesas tiesneša, starptautiskas tiesas tiesneša vai pārnacionālas tiesas tiesneša amatā vai ne mazāk kā desmit gadus strādājusi apgabaltiesas tiesneša, virsprokurora, tiesas apgabala prokuratūras vai Ģenerālprokuratūras prokurora amatā.

Ne vēlāk kā trīs mēnešus pirms ģenerālprokurora pilnvaru izbeigšanās Augstākās tiesas priekšsēdētājam savus ierosinājumus par ģenerālprokurora amata kandidātu var izteikt Ģenerālprokurora padome, Augstākās tiesas plēnums, tiesnešu vai prokuroru profesionālās biedrības, kā arī fiziskā persona, piesakot savu kandidatūru.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs priekšlikumu par ģenerālprokurora iecelšanu amatā iesniedz Saeimai ne vēlāk kā divus mēnešus pirms ģenerālprokurora pilnvaru termiņa beigām. Ja Saeima Augstākās tiesas priekšsēdētāja priekšlikumu noraida, Augstākās tiesas priekšsēdētājs jaunu priekšlikumu par ģenerālprokurora iecelšanu amatā Saeimai iesniedz ne vēlāk kā divus mēnešus pēc iepriekšējā priekšlikuma noraidīšanas dienas.

Viena un tā pati persona var būt par ģenerālprokuroru ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Lasi vēl