Komentāri

Leļļu teātrī top jauns iestudējums ar Latvijā līdz šim nebijušām lellēm. Izrādi par Pinokio iestudē režisors no Nīderlandes, bet galvenie varoņi top tepat – Leļļu teātra darbnīcā.

Leļļu teātra mākslinieks un scenogrāfs Reinis Pētersons pārrunā ar butaforiem Oļegu Sivakoņu un Robertu Mieriņu leļļu tēlus. Izrādei Pinokio top vairāk nekā 20 leļļu skeletu. Tieši mākslinieks bija tas, kurš režisora ieceri īstenojis uz papīra – skicēs. Ideja par lellēm – skeletiem Reinim līkās interesanta un iztēli rosinoša.

Foto

Kad leļļu ķermeņi ir gatavi, pie darba ķeras leļļu skulptore Natālija Davidoviča. Natālija daudzus gadus nostrādājusi labi atalgotu darbu bankā, bet hobijam bija tik liels spēks, ka viņa pameta darbu banku sektorā un jau 10 gadus darina lelles Latvijas leļļu teātrī.

Leļļu skeletu ”tēvs” ir režisors no Nīderlandes Jans Villems van den Boss – šobrīd viņš sarunājas ar mākslinieku un mēģina saprast, kā pareizi jāstaigā Circeņa lellei. Van den Boss Latvijā ir iestudējis vairākas teātra izrādes – Pinokio ir viņa pirmā pieredze leļļu teātrī.

Pirmizrāde par Pinokio piedzīvojumiem Leļļu teātrī notiks martā, bet šobrīd sākušies pirmie mēģinājumi ar aktieriem.

Video

Lasi vēl