Leģendārā grupa “Pērkons” izpelnījusies prestižā mūzikas žurnāla “Rolling Stone” ievērību

Pievienot komentāru
Leģendārā grupa “Pērkons” izpelnījusies prestižā mūzikas žurnāla “Rolling Stone” ievērību
DĀVIS ŪLANDS, F64

Leģendārā rokgrupa “Pērkons” pēkšņi guvusi ievērību pasaulē. Šodien ap pusnakti pēc Latvijas laika ASV sadarbībā ar pasaulslaveno mūzika žurnālu “Rolling Stone” Ņujorkas pirmizrādi piedzīvos virtuālas realitātes īsfilma par grupu “Pērkons”.

Vēsturiski mirkli piedzīvos rokgrupa Pērkons, ierakstot īpašu lapaspusi ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas mūzikā. Šovakar ASV, Ņujorkā, sadarbībā ar pasaulē tik populāro rokmūzikas žurnālu “Rolling Stone” notiks virtuālas realitātes īsfilmas “Rokumnetary. Pērkons VR.” Ņujorkas pirmizrāde.

“Tas ir fenomenāli, neticami, ka “Rolling Stone”, kas ir pasaules A klases pasaules milzīgs medijs, vispār pievērš uzmanību kādai Baltijas grupai. Neviena Baltijas grupai nav bijusi šāda sadarbība,” saka grupas “Pērkons” menedžeris Sandis Mohovikovs.

Īsfilma ir par rokgrupu “Pērkons” un tās lomu Padomju Savienības sabrukumā. Idejas autors ir Amerikā dzīvojošais Kanādas latvietis Korijs Makleods, pie kura grupas ieraksts atceļojis apmēram pirms 30 gadiem. Kā stāsta grupas dalībnieki, filmas autoru grupas mūzika un tās ietekme iedvesmojusi kā toreiz, tā joprojām.

“Virtuālās realitātes filmas ir tādas, ka tev viss notiek apkārt, tu uzliec īpašas brilles, un tu griez galvu uz vienu otru pusi, apgriezies riņķī, visapkārt kaut kas notiek. Grūst sienas, gāžas Ļeņina piemineklis, un viss virsū, ekrāni un fotogrāfijas lido garām, tas viss ir tāds interesants moments,” norāda grupas “Pērkons” dalībnieks Juris Sējāns.

Savu pirmizrādi 11 minūšu garā īsfilma piedzīvoja šā gada maijā “ViVaTech” konferencē Parīzē, kur filmas izrādīšanas liktenis bijis uz jautājuma zīmes, jo viens no festivāla sponsoriem neesot vēlējies, ka tiek rādīta plašākai publikai.

“Ķīnas pārstāvis Alibab, milzīgs koncerns, milzīgs uzņēmums, mēs varam tikai minēt, kāpēc viņi šo filmu aizliedza – vai viņiem bija bažas par to, ka tā filma, tas vēstījums, tas viss, kas tur ir, ir tik spēcīgs,” prāto grupas menedžeris.

Tomēr pirmizrāde notika, un filma tika uzņemta ar lielām ovācijām. Un šovakar norisināsies jau Ņujorkas pirmizrāde. Ieva Akurātere un Juris Kulakovs jau pirms dažām dienām devās uz Ņujorku, lai piedalītos filmas izrādīšanā un tiktos ar žurnāla “Rolling Stone” pārstāvjiem, filmas veidotājiem, žurnālistiem, ārzemju latviešiem.

“Vispār tur esot tāda ažiotāža, ka esot tik daudz viesu pieteikušies, tik liela interese, ka viņi baidās, vai visiem viesiem tajā telpā pietiks vietas,” saka Mohovikovs.

“Katrā ziņā vismaz Amerikā, vismaz roka aprindās, kas veidoja šo filmu, ir baigie fani, viņi klausās mūsu ierakstus, viņi saprot, viņi tulko. Un tas būs liels notikums, kad būs tikšanās ar žurnāla “Roling Stone” pārstāvjiem, tas ir kaut kas tāds augstākā stadijā,” norāda Sējāns.

“Pērkons” ir pirmā Latvijas grupa, kurai veltīta šāda filma. Grupas dalībnieki jūtas pagodināti un priecīgi, ka viņu darbība dokumentēta virtuālā filmas stāstā, gūstot arī starptautisku interesi.