LDz šefa lietā, iespējams, figurē pusmiljona eiro kukulis par vecu lokomotīvju iepirkumu

3 komentāri
LDz šefa lietā, iespējams, figurē pusmiljona eiro kukulis par vecu lokomotīvju iepirkumu
FOTO: LETA

Ceturtdien vēlu vakarā aizturētajam un uzreiz karstām pēdām no Latvijas dzelzceļa (LDz) valdes priekšsēdētāja amata atbrīvotajam Uģim Magonim šodien pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lūguma tika piemērots bargākais iespējamais drošības līdzeklis – apcietinājums. Oficiāli iemesli notikušajam vēl aizvien nav zināmi, taču izskan versija par pusmiljona eiro lielu kukuli.

Nu jau bijušo LDz vadītāju Uģi Magoni uz tiesu atveda pusdienlaikā. Lēmums par drošības līdzekli – apcietinājumu – tika pieņemts vairāk nekā divu stundu laikā.

Tā kā par drošības līdzekli Magonim bija jālemj sestdienā, par viņa apcietināšanu aiz slēgtām durvīm lēma Rīgas rajona tiesas dežūrtiesnese Vita Puškundze. Pilns lēmums būs pieejams svētdien un to septiņu dienu laikā varēs pārsūdzēt. Kamēr tika lemts, vai apcietināt Magoni, pie tiesas lēmumu gaidīja arī korupcijas apkarotāju busiņš. Advokāts Alvis Marga, kurš uzskata, ka apcietinājumam nav pamata, pēc sēdes bija nerunīgs un arī manāmi noguris.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki pēc sēdes Magoni saslēgtu roku dzelžos steidzīgi veda prom. Viņš tika iesēdināts mikroautobusā ar tonētiem aizmugurējiem stikliem. Tika radīts viss iespējamais, lai Magoni slēptu no žurnālistu acīm.

Kādu iemeslu dēļ Magonis apcietināts, pagaidām neatklāj ne advokāts, ne tiesa. Par to izmeklēšanas interesēs klusē arī paši korupcijas apkarotāji.

Tikmēr portāls Diena.lv vēsta, ka Magonis, kurš aizturēts vēlu vakarā uz šosejas atceļā no Igaunijas, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro liela kukuļa saņemšanu saistībā ar Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmuma Latvijas dzelzceļa ritošā sastāva serviss nesenu daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma Skinest.