LDz ”šefa” aizturēšana saistīta ar konkrētu darījumu, kas tiek izmeklēts, informē Matīss

Pievienot komentāru
LDz ”šefa” aizturēšana saistīta ar konkrētu darījumu, kas tiek izmeklēts, informē Matīss
FOTO: F64

Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa aizturēšana saistīta ar konkrētu darījumu, tā šovakar TV3 Ziņām atzina satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Plašākus komentārus par izmeklēšanu ministrs gan neatklāj. 

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ceturtdienas vakarā aizturējis Latvijas dzelzceļa valdes prezidentu Uģi Magoni, kurš amatā pavadījis 10 gadus. Lai gan signāli par Magoņa krēsla ļodzīšanos izskanēja jau pirms vairākām nedēļām, ne valsts amatpersonas, ne arī Magoņa draugi neko tādu, šķietami, nebija gaidījuši.

Notikumu attīstība ir pārsteidzoši strauja – vakar vakarā KNAB darbinieki aizturēja Magoni, un veica kratīšanu viņa darbavietā. Jau šorīt Magonis no darba tika atbrīvots, un viņa vietā iecelts līdzšinējais uzņēmuma viceprezidents Aivars Strakšas. Par to agri no rīta preses brīfingā paziņoja ministrijas pārstāve. 

Uz jautājumu, vai arī viceprezidentam Magoņa aizturēšana bija pārsteigums, sekoja ļoti strupa atbilde, ar ko arī īsais preses brīfings beidzās.

Magoņa aizturēšana kā auksta ledus duša bija arī viņa draugiem. Ietekmīgo uzņēmēju, Latvijas Hokeja federācijas vadītājs Kirovu Lipmanu izbrīnīja tempi, kādos Magonis no darba ticis atbrīvots.

Lai gan Magoņa mobilais telefons ir ieslēgts, atbildes nav.

Neoficiāli zināms, ka Magoņa darbības izmeklētas jau sen. Žurnālā Klubs pirms pusmēneša jau pieļauta versija, ka ”milzīga valsts uzņēmuma šefa brāļošanās ar austrumu kaimiņu tā nokaitinājusi NATO partnervalstis, ka mūsu specdienestiem pateikts “fas!”. Glābiņš nebūšot arī politiskā aizmugure un politiķu piebarošana ar dažādiem ziedojumiem – viņa liktenis esot izšķirts aiz valsts robežām, kur mūsējiem rokas par īsām, tā lēsa Klubs.

Satiksmes ministrs, kurš šodien atrodas Sabilē, un piekrita komentāru sniegt telefoniski, gan noliedz šo scenāriju. Viņš neesot zinājis par Magoņa aizturēšanu, un NATO valstu nepatika pret Magoni arī esot ne visai ticama versija.

Matīss pauž pārliecību, ka pārējo Latvijas dzelzceļa valdes locekļu reputācija ir tīra, un viņi var turpināt darbību vienā no Latvijas valsts lielākajiem un stratēģiski svarīgākajiem uzņēmumiem.