LBAS iestājas pret nevakcinētu darbinieku atbrīvošanu no darba; atbalsta vienīgi brīvprātīgu vakcinēšanos

10 komentāri
LBAS iestājas pret nevakcinētu darbinieku atbrīvošanu no darba; atbalsta vienīgi brīvprātīgu vakcinēšanos
IEVA MAKARE, LETA

Šodien, 9. jūlijā, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) valde nolēma stingri atbalstīt vienīgi brīvprātīgu vakcinēšanos, vienlaikus aicinot ikvienu, kas to vēlas un kāda iemesla dēļ nav paguvis, izšķirties par savu rīcību.

LBAS iestājas pret darba devēju tiesībām atlaist no darba nevakcinētu darbinieku. LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns uzskata, ka vakcinācijai ir jābūt brīvprātīgai un nedrīkst diskriminēt nevienu sabiedrības grupu: “Esam kategoriski pret iespēju atlaist no darba nevakcinētu darbinieku, jo, kā pārliecinoši rāda pētījumi, it īpaši ar jauno delta varianta vīrusu inficēties un to pārnēsāt var gan nevakcinēti, gan vakcinēti, gan to pārslimojuši cilvēki.’’

LBAS uzskata, ka vienīgā izeja veiksmīgai pandēmijas pārvarēšanai ir, pirmkārt, būtiska testēšanas aptveres palielināšana, to atbilstoši LZA ieteikumiem var paveikt ievērojami lētāk un plašāk, otrkārt, ar Covid-19 saslimušo cilvēku laikus noteikšana un, treškārt, saslimušo ar Covid-19 cilvēku izolēšana no veselajiem laikā, kad iespējama vīrusa pārnese.

LBAS valdē 9. jūlijā tika akcentēts, ka LBAS ir par visas sabiedrības imunitātes paaugstināšanu un ka jāņem vērā un sadarbspējas sertifikātu izmantošanas iespējā jāiekļauj arī tie cilvēki, kas ir vīrusu pārslimojuši – un ar pietiekamu antivielu līmeni un negatīvu PCR testu spēj to pierādīt.

10 komentāri